ERR.ee video. NuQ Treff 2019: mis on visuaalteater?

23. mail alanud nuku- ja visuaalteatrifestival NuQ Treff tõi Eestisse 21 lavastust 12 riigist, lisaks toimuvad festivali raames töötoad ja seminar, mis otsib vastust küsimusele "Mis on visuaalteater?". ERR-i kultuuriportaal kandis seminari reedel, 24. mail üle ja avaldab ka video.

Nelja päeva jooksul saab festivalil näha 21 lavastuse 41 etendust täiskasvanutele, lastele ja noortele. Lavastusi on 12 riigist: Prantsusmaa, Venemaa, Sloveenia, Iisrael, Inglismaa, Soome, Poola, Leedu, Bulgaaria, Belgia, Saksamaa ja Eesti.

"Nii sõna-, muusika- kui tantsuteater kasutavad aina enam visuaal-, objekti- ja nukuteatrikeelt," ütles festivali kunstiline juht Leino Rei. "Seepärast on põhjust jälgida, millega tegeleb tänane visuaalteater mujal maailmas. NuQ Treff festival annab selleks hea võimaluse."

Rei sõnul toob festival koju kätte nuku- ja visuaalteatri, mis näitab suunda teatri arengule kogu maailmas. Osalejad on valitud festivalile põhimõttel, et lavastuse sisu ja vorm oleksid dialoogis ning põhjendatud, olgu vormiotsingud inspireeritud kesksest ideest või intrigeeriv vorm juhatanud huvitava sisuni. Alaprogrammidest saab näha prantsuse, vene ja NUKU teatri programmi.

Ühise seminarilaua taha on kutsutud visuaalteatriasjatundjad mitmelt poolt Euroopast, seminari "Mis on visuaalteater?" veab ja juhatab sisse teatriteadlane Madli Pesti. Järgnevas vestlusringis avavad oma loomepõhimõtteid ning nägemust visuaalteatrist lavastajad Ruslan Kudašov (Venemaa), Veselka Kuncheva (Bulgaaria), Merja Pöyhönen (Soome), Jana Tumina (Venemaa), Erik Alalooga (Eesti), Helen Rekkor (Eesti) jt. Seminari töökeel on inglise keel.

Festivali raames toimub Plexus Polaire'i lavastajate ja näitlejate Yngvild Aspeli ning Viktor Lukawski meistriklass NUKU teatri näitlejatele. Lavastustega seotud õpitubasid festivali publikule pakuvad ZUGA Ühendatud Tantsijad, kelle töötuba peredele kujutab endast mängulist koosolemist, kus õpitakse uut salakeelt – liikumist. Pärast belglaste lavastuse "Hullus töötoas" vaatamist saab osaleda penoplastist nuku meisterdamise õpitoas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: