Disainiöö näitab tuleviku materjale

{{1568447580000 | amCalendar}}
Disainiöö 2018
Disainiöö 2018 Autor/allikas: Pressimaterjalid

16.-22. septembrini toimuv Disainiöö festival haarab mitmekülgse programmiga kogu Tallinna ning laieneb Tartusse.

XIV Disainiöö peateema on "Tuleviku materjalid"/"Future Materials", mis leiab käsitlust rahvusvahelise konverentsi ettekandeis, aga ka rohketel näitustel ja töötubades. Tulemata ei jää Eesti ja piiritagust disainiparemikku pakkuvad Disainitänav ja Moepõik, arvukas satelliitprogramm ning uudsele materjalikäsitlusele keskenduv traditsiooniks saanud moeetendus D_O_M.

"Seekordse Disainiöö festivali teemat valides lähtusime ideest tutvustada nii laiemale publikule kui sügavuti disaini- ja arhitektuurivaldkonnaga tegelejatele uudseid materjale ja nende toimet. Disainerid ja teadlased teevad järjest rohkem koostööd jätkusuutlike alternatiivide leidmiseks keskkonda kahjustavatele materjalidele, kuid teadlikkus materjalikäsitluse ja uudistoodete alal selles vallas ei ole veel kõrge, moodsaid materjale ja nende toimet tuntakse vähe," tutvustas tänavust teemavalikut Disainiöö peakorraldaja, Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.

Festivali peateemat käsitletakse läbi konverentsi ettekannete, töötubade ja õpetlike näituste materjalidest ja uudistoodetest. Eestist on teema eestkõnelejad Kärt Ojavee, Reet Aus ja Londonis resideeruv Riina Õun, rahvusvahelist kogemust jagavad Zoe Powell, Bastian Beyer ja  Simone de Waart Eindhovenist, kelle kureeritud on ka näitus "Material Sense" ning kelle juhendamisel saavad huvilised eraldi töötoas valmistada uudsetest materjalidest tooteid.

Jätkusuutlikule disainile, uudsetele lahendustele ja keskkonnahoiule keskendub Disainiöö raames ka näitus "The Future Begins Now" Ungarist, samuti "Tuleviku materjalid" väljapanek Noblessneri Valukojas.

Disainihuvilistel ei ole siiski tarvis peljata, et kogu Disainiöö vaid süvateaduslikule teemakäsitlusele keskendub, kuna nädal on täidetud eriilmeliste disainiteemaliste ürituste ja väljapanekutega igas vanuses külastajaile. Näiteks väärivad väljatoomist disaini- ja arhitektuurikoolide näitus Telliskivis, PechaKucha ja "Mina olen disainer" välkloengud ja uudsele materjalikäsitlusele keskenduv moeetendus D_O_M, kus osalevad rõivabrändid Susimust, Seasoned Traveler ja Anu Rieberg.

Tutvustatakse ka kodumaiste erinevatest põlv- ja koolkondadest pärit plakatimeistrite viimase kahe aasta tipploomingut, mis annab ülevaate Eesti plakatikunsti põnevast hetkeseisust. Haapsalu Graafilise Disaini Festivali korraldatud konkurss-näituselt Eesti Kultuuriplakat 2019 valib professionaalne rahvusvaheline žürii 82 teost.

Uus formaat Disainiöö festivalil on Kasvubaar, kus disainerid kohtuvad investoritega.

Enamik Disainiöö üritusi on osavõtjatele tasuta. Pileti või eelregistreerimisvajaduse korral leidub täpsem info kodulehel.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: