Kinodesse jõuab dokfilm palgalisest teatrivaatajast

Alissija-Elisabet Jevtjukova
Alissija-Elisabet Jevtjukova Autor/allikas: Kinoteater

Kinoteatri Eksperimendi korras vaatas olematu teatrikogemusega Alissija-Elisabet Jevtjukova 2018. aastal ära 224 etendust. Ekstreemsest aastast sünnib dokumentaalfilm "Aasta täis draamat", mille režissöör on Marta Pulk.

Oktoobris 2017 avaldas Kinoteater töökuulutuse, et leida Eestist inimene, kes on teatrist täiesti puutumata. 450 taotleja hulgast valiti välja Alissija-Elisabet Jevtjukova, 21-aastane rätsepa haridusega tüdruk Valgast. Tema tööülesanne oli vaadata ja arvustada kõiki 2018. aastal esietenduvaid teatrilavastusi. 

Üks idee autoreid, Kinoteatri produtsent Paul Piik kirjeldas, et inimeste reaktsioon sellisele ametile on olnud naljakas. "On inimesi, kes ütlevad, et ma väga tahaks sellist tööd teha, ja siis on inimesi, kes ütlevad, et see töö ajaks neid kindlasti hulluks." 

13. jaanuaril 2018 esimest korda teatrisse läinud Alissija nägi aasta jooksul lavastusi, mis inspireerisid, aga ka lavastusi, mis tekitasid meeleheidet. Ta koges märtsikuist esietenduste hullust, mil 20 päevaga oli vaja vaadata 21 etendust. Ta koges suveetenduste hullust, mil teatrit tehakse kõikides Eestimaa nurkades ning ka detsembrihullust ehk rohkelt lastele mõeldud jõuluetendusi.

Režissööri sõnul läbis Alissija aasta jooksul uskumatu teekonna. "On korraga hirmus ja ilus hetk olla 21 ja küsida, mida ma siin maailmas üldse tegema peaksin – Alissija pidi selle osa oma elust läbi tegema enneolematu eksperimendi tingimustes."

Pulk lisas, et see ei ole film teatrist vaid lugu iseseisvumisest, oma koha otsimisest ja sellest, et vahel piisab ainult väikesest juhusest, et veerema läheks lumepall, mis muudab kogu elu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: