Kumu film avab populaarse palverännakute sihtkoha fenomeni

"Lourdes" Autor/allikas: kaader filmist

Lourdes'i püha allika vesi on pannud väidetavalt tantsima ka jalutud. Maailma ühe populaarsema palverännakute sihtpunkti fenomeni uurib sel kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programmis linastuv "Lourdes".

1858. aastal sai Lõuna-Prantsusmaa väikelinna Lourdes´i lähedal elav põdura tervisega talutüdruk Bernadette neitsi Maarjalt hulga ilmutusi, millest üks osutas kohale, kust kivide eemaldamisel voolas välja allikas. Vesi ravis terveks nii Bernadette´i kui mõne teisegi imet tunnistanud inimese. Koha kuulsus üha kasvas ja 160 aastat pärast ilmutusi on sellest saanud ülemaailmne palverännakute sihtpunkt, mida külastab aastas kuus miljonit inimest. 

Thierry Demaizière´i ja Alban Teurlai linateoses otsivad Lourdes´ist imet kuus inimest. Mis neid sinna toob ja mis selles linnakeses ülepea toimub, jutustabki see film.

"Kui mitte suisa šedööver, siis igal juhul liigutav ja süüviv," kirjutas The Hollywood Reporter pärast filmi kevadist esilinastust Põhja-Ameerika suurimal dokfilmifestivalil Hot Docs. 

18. septembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse looduskirjanik ja -ajakirjanik Kristel Vilbaste.

Film on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs tasuta. 

Kultuuriteemaliste filmide sarja "Kumu dokumentaal" korraldavad Kumu ja PÖFF. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: