Pääru Oja valiti noorte näitlejate talendiprogrammi European Shooting Stars

Näitleja Pääru Oja osaleb Berliini filmifestivali ajal toimuvas noortele näitlejatele suunatud programmis Shooting Stars, mille korraldaja on European Film Promotion. Tänavu 23. korda toimuvasse talendiprogrammi valiti kümme noort Euroopa filminäitlejat.

 Shooting Starsi raames korraldatakse väljavalitud näitlejatele kohtumised casting-agentide, produtsentide ja teiste filmimaailma võtmeisikutega ning neid tutvustatakse rahvusvahelisele filmitööstusele, ajakirjanikele ja Berliini festivali publikule. Programm kulmineerub 24. veebruaril festivali peasaalis toimuva piduliku galaga.

Pääru Oja on mänginud paljudes filmides ja telesarjades. 2018. aastal esilinastunud Islandi, Norra ja Eesti koostööfilmi "Mihkel" eest nomineeriti ta Islandi filmiauhinnale Edda parima meesosatäitja kategoorias. 2019. aasta Eesti filmi- ja teleauhindadel kandideeris ta parima meesnäitleja auhinnale televisioonis telesarja "Lõks" eest. Ta on mänginud ka filmides "Luuraja ja luuletaja" ja "Põrgu Jaan".

2020. aastal jõuab kinoekraanidele Veiko Õunpuu "Viimased", kus Oja kehastab peategelast. Samuti mängib ta tänavu esilinastuvas Lauri Randla debüütfilmis "Hüvasti NSVL!" ja Jaak Kilmi  lastefilmis "Jõulud džunglis". Lisaks saab teda näha ka 2021. aastal kinodesse jõudvas Margus Paju lavastatud ajaloolises spioonipõnevikus "O2".

Pääru rahvusvaheliste tööde hulgas on osalemine Soome, Iirimaa ja Belgia telesarjas "Cold Courage" ja Soome mängufilmis "Helene". Pääru Oja töötab näitlejana Eesti Draamateatris ja on ka oma teatritööde eest võitnud mitmeid auhindu.

Lisaks Pääru Ojale osalevad tänavuses Shooting Stars programmis Bulgaaria näitlejanna Martina Apostolova, Victoria Carmen Sonne Taanist, prantslanna Zita Hanrot, Levan Gelbakhiani Gruusiast, Jonas Dassler Saksamaalt, Hollandi näitleja Bilal Wahib, Bartosz Bielenia Poolast, Joana Ribeiro Portugalist, Ella Rumpf Šveitsist.

European Shootings Stars on vanim ja suurim Euroopas korraldatav noori näitlejaid tutvustav talendiüritus. Teiste seas on programmist osa võtnud tänaseks rahvusvaheliselt tuntud näitlejad nagu Carey Mulligan ("Mudbound"), Alba Rohrwacher ("Õnnelik Lazzaro"), Alicia Vikander ("Tomb Raider"), Pilou Asbaek ("Troonide mäng"), Riz Ahmed ("Sistersi vennad") jt.

Eesti näitlejatest on Shooting Starsi programmis varem osalenud Rea Lest (2019), Rain Tolk (2007) ja Maarja Jakobson (2006).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: