Rahvusraamatukokku luuakse vana aja säutsumasin, mis prindib lühiartikleid

Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rahvusraamatukogu digiresident, kunstnik Timo Toots loob septembriks raamatukogu fuajeesse vana aja säutsumasina, mis hakkab printima Rahvusraamatukogu digitaalarhiivist Digar välja lühiartikleid eelmise sajandi päevalehtedest.

Projekt on osa Rahvusraamatukogu veetavast digikultuuri teema-aastast ja selle eesmärk on luua sild kirja- ja digikultuuri vahele. Digitaalarhiivi Digar kogudest leiab tuhandeid  eelmise sajandi väljaandeid ja artikleid. Vana aja säutsumasin illustreerib, milline oleks olnud eelmise sajandi esimese poole nii-öelda paber-Twitter, kui selline asi saanuks olla olemas. 

Kunstnik Timo Tootsi sõnul on Digari põhjatud perioodika kogud põnev allikas, mis annab vaate erinevate ajastute igapäeva. "Millest räägiti, mida kuulutati, mis oli tavaline. Suurtest andmehulkadest põnevate kildude leidmine saab olema väljakutse. Teose tulemuseks võiks olla eksponaat, mis annab külastajale lihtsa ligipääsu teise ajastu infovoole," sõnas Timo Toots. 

Rahvusraamatukogu tutvustab ja avab digikultuuri teema-aasta raames oma digiteeritud  kogusid. Digiaasta raames eksponeeritakse samuti hulgaliselt väljaandeid nii raamatute kui ka e-teavikute kujul Rahvusraamatukogu kuuenda korruse galeriis, mis jääb avatuks oktoobri lõpuni. Tootsi teos on vaadeldav Rahvusraamatukogu fuajees 2020. aasta lõpuni. 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: