Veljo Tormise virtuaalkeskuse kujunduskonkursi võitis Margus Tõnnov

Veljo Tormis
Veljo Tormis Autor/allikas: ERR/Kuno Laaniste

Selgus Veljo Tormise Virtuaalkeskuse visuaalse identiteedi kujunduskonkursi võitja. Konkursile laekunud 63 töö hulgast valis žürii parimaks Margus Tõnnovi ideekavandi.

Žüriiliige Atko Januson märkis, et töid oli nelja selgelt eristuva lähenemisega.

"Esitati Veljo Tormise allkirja või käekirja stiliseeringuid, Veljo Tormise portree/profiili kujutisi erinevates vormi- ja stiililahendustes, mis ulatusid realistlikust abstraktseteni," kirjeldas ta.

"Etnograafilised logolahendused põhinesid ruunikirjal ja Soome-Ugri mütoloogilistel kujunditel. Ideekavandite hulgas olid mitmed helilooja initsiaalide või keskuse nime esitähtedel põhinevaid tüpograafilisi lahendusi. Lisaks muud abstraktsemad kujundused muusika ja helilainete teemadel, nagu ka võidutöö," lisas Januson.

Kunstnik Margus Tõnnovi loodud logo alus on fragment visuaalsest heliribast ja see on Janusoni sõnul jõuline ja minimalistlik.

Veljo Tormise virtuaalkeskuse pidulik avamine toimub 7. augustil 2020 helilooja sünnikodus Kõrveaial. Virtuaalkeskuse – internetipõhise infobaasi – eesmärk on tagada Tormise loomingupärandi kättesaadavus, säilitamine, levik ning rahvusvahelise tuntuse edendamine.

Žürii koosseisus olid Veljo Tormise kultuuriseltsi nõukogu, digikultuuri aasta eestvedaja Martin Aadamsoo, helilooja perekonnaliikmed ning valdkonna spetsialistid Atko Januson, Helene Vetik ja Marko Kekišev.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: