Galerii: Tallinnas Tehnika tänava kortermaja keldriboksis avati kunstigalerii

Alates 29. maist tegutseb Tallinnas uus galerii Hoib, mis on sisse seatud kortermaja keldriboksi Tehnika tänaval. Avanäituse "Katkendeid minevikust ja kihte tõelisusest" kuraator on galerii asutaja Lilian Hiob.

Tehnika tänav 15 maja keldriboks tuli kaasa majas asuva üürikorteriga ning sinna ei juhata ükski silt ega viit, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ka teoste juures pole ühtegi selgitavat teksti, sest kõigest räägib igale külastajale galerist Lilian Hiob isiklikult.

Hoib galerii avab viie noore kunstniku grupinäitus, mis juhindub Patricia Clough'i afektiivse pöörde mõistest, mille kohaselt mõjutavad teadvustamata intuitsiooni ja impulsse lõhnad, hormoonid, žestid ja kujutluspildid

Galerist Lilian Hiob kinnitas, et näitused formuleeruvad läbi kunstnikega suhtlemise. "Hästi oluline aspekt praeguse näituse puhul ongi kollektiivne lähenemine, see ei tähenda, et sa lood ühe teose kollektiivselt, vaid pigem see, kuidas tekivad suhted galeristi ja kunstnike vahel."

Hoibi galeriisse aadressil Tehnika tänav 15 pääseb eelnval kokkuleppel galeristiga.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: