Kunstnik Marian Metsis: mõne teose valmimine võtab aasta

Galeriis Hoib avatakse 11. novembril Londonis elava ja töötava kunstniku Mariann Metsise isikunäitus "Maalid 2020". Kuraator on samuti Londonis resideeruv Niina Ulfsak.

Marian Metsis on hariduse omandanud Londoni, Viini ja Berliini kunstikoolides ning osalenud mitmetel näitustel Euroopas. Eestis toimub tema isikunäitus esmakordselt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eksponeeritud tööd on valminud sel suvel Londonis ning kantud koroonast tingitud eemaloleku meeleolust. Galerii Hoib on eesmärgiks võtnud just noorte kunstnike loomingu tutvustamise, näitusele pääseb eelneval kokkuleppel galeristiga.

Kunstnik Marian Metsis kinnitas, et tal on teatud motiivid, mis töödes korduvad. "Enamasti ma alustan ideega, aga maalides see muutub," sõnas ta ja lisas, et ta kasutab maallides hästi palju erinevaid kihte. "Figuurid muutuvad ühe maali jooksul hästi palju, mõne valmimine võtab aasta, et leida see punkt, kus ta on õige."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: