Kerli Kirch Schneideri "Virago" valiti Põhja-Ameerika suurimale lühifilmide festivalile

"Virago" filmivõtted toimusid Võrumaal Haanjas ja Vastse-Roosa külas. Autor/allikas: Nafta Films

Kerli Kirch Schneideri debüütfilm "Virago" valiti Põhja-Ameerika suurimale lühifilmide festivalile Palm Springs ShortFest. Samuti sai film kutse Busani rahvusvahelisele lühifilmide festivalile. Mõlemat festivali ühendab Oscarite kvalifikatsioon, mille õigused on maailmas veidi üle 60 festivalil.

Palm Springs ShortFest festivalile laekus sellel aastal üle 6000 filmi, rohkem kui sajast riigist üle maailma. Osalema pääseb neist ligi 300 filmi, mis linastuvad temaatilistes programmides. Festivali raames toimub ka filmiturg, mis annab hea võimaluse lühifilmide leviks Ühendriikides. 

Busani rahvusvahelise lühifilmifestivali keskmes on tutvustada maailmale Aasia, Austraalia ja Okeaania riikide filmilugusid, mistõttu festivalile laekunud filmide arv on väiksem ehk umbes 2700 filmi. Võistlusprogrammi pääseb aga vaid 40 filmi.

Eestis esmalinastus "Virago" Pimedate Ööde filmifestivali alafestivalil PÖFF Shorts, nii virtuaalselt kui kinodes saab linateost näha lühifilmide kogumikus "Värske veri: Parimate kavatsustega".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: