Ükski Eesti film Oscarite eelnimekirja ei pääsenud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader filmist

Ameerika filmikunsti ja -teaduste akadeemia avaldas kolmapäeval Oscarite üheksa kategooria eelnimekirja. Kuigi Oscaritele oli esitatud ka neli Eesti filmi, siis ükski neist eelnimekirja ei pääsenud ning jäävad seega võistlusest välja.

Üheksa avaldatud kategooria hulgas on parim täispikk dokumentaal, parim lühidokumentaal, parim võõrfilm, parim grimm, parim originaalheliriba, parim originaallugu, parim animeeritud lühifilm, parim lühimängufilm ja parimad eriefektid.

Eesti filmi instituudi (EFI) kokku kutsutud komisjon esitas võistusele Veiko Õunpuu põhjamaise vesterni "Viimased", German Golubi lühimängufilmi "Mu kallid laibad", Kerli Kirch Schneideri lühimängufilmi "Virago" ja Eeva Mägi lühidokumentaali "Süda Sõrve sääres".

Kuigi ükski Eesti film eelnimekirja ei pääsenud, leiab parima originaalheliriba kategooria eelnimekirjast Läti sõjadraama "Blizzard of Souls" ja sellele heliriba teinud Läti-Ameerika helilooja Lolita Ritmanise.

PARIM TÄISPIKK DOKUMENTAAL

  • "76 Days" (MTV Documentary Films) – lavastajad Weixi Chen, Hao Wu, Anonymous
  • "All In: The Fight for Democracy" (Amazon Studios) – lavastajad Lisa Cortes, Liz Garbus
  • "Boys State" (Apple TV Plus) – lavastaja Amanda McBaine, Jesse Moss
  • "Collective" (Magnolia Pictures and Participant) – lavastaja Alexander Nanau
  • "Crip Camp" (Netflix) – lavastaja James Lebrecht, Nicole Newnham
  • "Dick Johnson Is Dead" (Netflix) – lavastaja Kirsten Johnson
  • "Gunda" (Neon) – lavastaja Viktor Kosakovskiy
  • "MLK/FBI" (IFC Films) – lavastaja Sam Pollard
  • "The Mole Agent" (Gravitas Ventures) – lavastaja Maite Alberdi
  • "My Octopus Teacher" (Netflix) – lavastaja Pippa Ehrlich, James Reed
  • "Notturno" (Neon) – lavastaja Gianfranco Rosi
  • "The Painter and the Thief" (Neon) – lavastaja Benjamin Ree
  • "Time" (Amazon Studios) – lavastaja Garrett Bradley
  • "The Truffle Hunters" (Sony Pictures Classics) – lavastaja Michael Dweck, Gregory Kershaw
  • "Welcome to Chechnya" (HBO) – lavastaja David France

 

PARIM VÕÕRFILM

  • "Another Round" (Taani) – lavastaja Thomas Vinterberg
  • "Better Days" (Hong Kong) – lavastaja Derek Tsang
  • "Charlatan" (Tšehhi) – lavastaja Agnieszka Holland
  • "Collective" (Rumeenia) – lavastaja Alexander Nanau
  • "Dear Comrades!" (Venemaa) – lavastaja Andrei Konšalovski
  • "I'm No Longer Here" (Mehhiko) – lavastaja Fernando Frias
  • "Hope" (Norra) – lavastaja Maria Sødahl
  • "La Llorona" (Guatemala) – lavastaja Jayro Bustamante
  • "The Mole Agent" (Tšiili) – lavastaja Maite Alberdi
  • "Night of the Kings" (Elevandiluurannik) – lavastaja Philippe Lacôte
  • "Quo Vadis, Aida?" (Bosnia ja Hertsegoviina) – lavastaja Jasmila Žbanić
  • "Sun Children" (Iraan) – lavastaja Majid Majidi
  • "Two of Us" (Prantsusmaa) – lavastaja Filippo Meneghetti
  • "A Sun" (Taiwan) – lavastaja Chung Mong-hong
  • "The Man Who Sold His Skin" (Tuneesia) – lavastaja Kaouther Ben Hania

 

PARIM GRIMM

  • "Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn" (Warner Bros)
  • "Emma" (Focus Features)
  • "The Glorias" (Roadside Attractions and LD Entertainment)
  • "Hillbilly Elegy" (Netflix)
  • "Jingle Jangle: A Christmas Journey" (Netflix)
  • "The Little Things" (Warner Bros)
  • "Ma Rainey's Black Bottom" (Netflix)
  • "Mank" (Netflix)
  • "One Night in Miami" (Amazon Studios)
  • "Pinocchio" (Roadside Attractions)

 

PARIM ORIGINAALHELIRIBA

  • "Ammonite" (Neon) – Dustin O'Halloran, Volker Bertelmann
  • "Blizzard of Souls" (Film Movement) – Lolita Ritmanis
  • "Da 5 Bloods" (Netflix) – Terence Blanchard
  • "The Invisible Man" (Universal Pictures) – Benjamin Wallfisch
  • "Jingle Jangle: A Christmas Journey" (Netflix) – John Debney
  • "The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)" (Netflix) – Gabriel Yared
  • "The Little Things" (Warner Bros) – Thomas Newman
  • "Mank" (Netflix) – Trent Reznor, Atticus Ross
  • "The Midnight Sky" (Netflix) – Alexandre Desplat
  • "Minari" (A24) – Emile Mosseri
  • "Mulan" (Walt Disney Pictures) – Henry Gregson-Williams
  • "News of the World" (Universal Pictures) – James Newton Howard
  • "Soul" (Pixar) – Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross
  • "Tenet" (Warner Bros) – Ludwig Göransson
  • "The Trial of the Chicago 7" (Netflix) – Daniel Pemberton

 

PARIM ORIGINAALLUGU

  • "Turntables" filmist "All In: The Fight for Democracy" (Amazon Studios)
  • "See What You've Done" filmist "Belly of the Beast" (Independent Lens)
  • "Wuhan Flu" filmist "Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan" (Amazon Studios)
  • "Husavik" filmist "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga" (Netflix)
  • "Never Break" filmist "Giving Voice" (Netflix)
  • "Make It Work" filmist "Jingle Jangle: A Christmas Journey" (Netflix)
  • "Fight For You" filmist "Judas and the Black Messiah" (Warner Bros)
  • "lo Sì (Seen)" filmist "The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)" (Netflix)
  • "Rain Song" filmist "Minari" (A24)
  • "Show Me Your Soul" filmist "Mr. Soul!" (Shoes in the Bed Productions)
  • "Loyal Brave True" filmist "Mulan" (Walt Disney Pictures)
  • "Free" filmist "The One and Only Ivan" (Disney Plus)
  • "Speak Now" filmist "One Night in Miami" (Amazon Studios)
  • "Green" filmist "Sound of Metal" (Amazon Studios)
  • "Hear My Voice" filmist "The Trial of the Chicago 7" (Netflix)

 

PARIMAD ERIEFEKTID

  • "Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn" (Warner Bros)
  • "Bloodshot" (Sony Pictures)
  • "Love and Monsters" (Paramount Pictures)
  • "Mank" (Netflix)
  • "The Midnight Sky" (Netflix)
  • "Mulan" (Walt Disney Pictures)
  • "The One and Only Ivan" (Disney Plus)
  • "Soul" (Pixar)
  • "Tenet" (Warner Bros)
  • "Welcome to Chechnya" (HBO)

 

ANIMEERITUD LÜHIFILM

  • "Burrow"
  • "Genius Loci"
  • "If Anything Happens I Love You"
  • "Kapaemahu"
  • "Opera"
  • "Out"
  • "The Snail and the Whale"
  • "To Gerard"
  • "Traces"
  • "Yes-People"

 

PARIM LÜHIDOKUMENTAAL

  • "Abortion Helpline, This Is Lisa"
  • "Call Center Blues"
  • "Colette"
  • "A Concerto Is a Conversation"
  • "Do Not Split"
  • "Hunger Ward"
  • "Hysterical Girl"
  • "A Love Song for Latasha"
  • "The Speed Cubers"
  • "What Would Sophia Loren Do?"

 

PARIM LÜHIMÄNGUFILM

  • "Bittu"
  • "Da Yie"
  • "Feeling Through"
  • "The Human Voice"
  • "The Kicksled Choir"
  • "The Letter Room"
  • "The Present"
  • "Two Distant Strangers"
  • "The Van"
  • "White Eye"

 

Oscarite nominendid selguvad 15. märtsil ja Oscarite jagamine toimub 25. aprillil.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Variety

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: