Filmiakadeemia avalikustas meetmed mitmekesisuse suurendamiseks

2019. aastal parima filmi ja režissööri Oscariga pärjatud Bong Joon-ho.
2019. aastal parima filmi ja režissööri Oscariga pärjatud Bong Joon-ho. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / JEAN-BAPTISTE LACROIX

Filmiakadeemia avalikustas meetmed, kuidas tegeleda oma vähese mitmekesisuse ja esindatuse probleemiga. Need hõlmavad muu hulgas muudatusi filmiakadeemia enda liikmete hulgas ning Oscaritele kvalifitseerumise nõuetes.

See pole esimene kord, kui filmiakadeemia astub samme soolise ja rassilise esindatusega seotud probleemide lahendamiseks. Eelmisel aastal kutsus akadeemia oma liikmete hulka näiteks Lady Gaga ja filmi "Must panter" osatäitja Letitia Wrighti, vahendab Dazed Digital.

Sellest olenemata olid 2019. aasta Oscarite parima režissööri ja parima filmi kategooriate nominentide hulgas peamiselt esindatud valged mehed, ehkki Bong Joon-ho tegi ajalugu ja viis koju mõlemad auhinnad. Filmitegijad nagu Greta Gerwig on märkinud, et naisrežissööre ei ole ikka nii palju võistlusel kui peaks.

Filmiakadeemia kodulehel tehtud avalduse järgi ei kõigu edaspidi enam parima filmi kategooria nominentide arv olenevalt aastast, vaid auhinnale kandideerivad igal aastal garanteeritult kümme nominenti. Samuti on akadeemia plaanide hulgas luua filmitööstuse tippjuhtidest koosnev löökrühm, kes arendab välja uued kvalifitseerumisnõuded eesmärgiga tagada, et võistlusele pääsenud filmide valik on mitmekesisem.

Akadeemia soovib muudatusi teha ka oma liikmete seas ja lisaks mitmekesisema liikmeskonna loomisele koolitada neid ka erapoolikuse ja kallutatuse osas.

Äsja liikmeks nimetatud Ava DuVernay märkis siiski, et eesmärkide tõeliseks saavutamises on vaja mõista, kui palju veel on vaja ära teha. "Me peame kuulama, õppima, väljakutsele vastu astuma ning ning panema end ja oma kogukonda vastutama."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: