Järgmine Oscarite auhinnagala lükkub edasi, toimub 2021. aasta aprillis

Oscarid
Oscarid Autor/allikas: EPA / Scanpix

Ameerika filmiakadeemia teatas, et kuigi Oscarite auhinnagala oli esialgu planeeritud 28. veebruariks 2021. aastal, siis koroonaviiruse tõttu lükkub üritus kahe kuu võrra edasi ning toimub 25. aprillil. Nominendid avalikustatakse 15. märtsil.

"Juba üle saja aasta on filmid pakkunud lohutust ja inspiratsiooni ka kõige raskematel aegadel ning see kehtib eriti praeguse aja kohta," sõnas Ameerika filmiakadeemia president David Rubin ja kinnitas, et Oscarite auhinnagala edasilükkamisega loodavad nad anda filmitegijatele vajalikku lisaaega, et oma filmid lõpetada ja vaatajate ette tuua.

Auhinnagala edasilükkumisega muutusid ka kuupäevad, mis vahemikus peab olema film ilmunud, et võistlustulla astuda, vahendas Variety. Oscaritele kandideerimiseks peab film olema valminud vahemikus 1. jaanuar 2020 kuni 28. veebruar 2021.

Hetkel ei ole veel otsustatud, millises formaadis jõuab Oscarite auhinnagala televaatajateni. Aastaid on Dolby teatris toimunud tseremooniat üle kandnud telekanal ABC. "Me töötame koos filmiakadeemiaga, et järgmisel aastal toimuv Oscarite gala oleks turvaline ja pidulik üritus," rõhutas ABC Entertainmenti president Karey Burke.

Oscarite varjus muutis oma gala toimumisaega ka Briti filmiakadeemia auhinnatseremoonia ehk BAFTA-d, mis lükkusid 11. märtsile 2021. aastal. Hetkel ei ole otsustatud, millal antakse välja järgmised Kuldgloobused.

Varem on Oscareid edasi lükatud kolmel korral: 1938. aastal Los Angeleses toimunud üleujutuste pärast, 1968. aastal Martin Luther King Jr-i mõrvast tingituna ning 1981. aastal Ronald Reagani mõrvakatse tõttu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Variety

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: