Eesti Filmi Instituut avab lühifilmide veebilehe

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Chintis Lundgren "Manivald" Autor/allikas: Kaader filmist

Leht Estonian Shorts koondab viimaste aastate silmapaistvamad kodumaised lühifilmid, tuues kokku nii lühianimatsiooni, lühimängufilmi kui lühidokumentaalid. Leht on nii inglise kui eesti keeles, olles suunatud nii kodumaisele kui rahvusvahelisele publikule. Kõik filmid on vaatajale kättesaadavad tasuta.

Estonian Shorts on esimene eksklusiivselt lühifilmidele suunatud veebileht Eestis. Lehe eesmärk on kasvatada vaataja teadlikkust lühifilmidest ning tutvustada publikule värskeid hääli meie filmimaastikul. Kanal on vajalik töövahend saatkondadele kui väiksematele rahvusvahelistele festivalidele, kes otsivad paari aasta vanuseid filme või soovivad tutvuda autorite varasema loominguga. Seejuures toimib Estonian Shorts visiitkaardina Eesti autoritele. 

Mitmed Estonian Shortsi leheküljelt leitavad filmid on osalenud rahvusvahelistel olulistel filmifestivalidel: Sundance, Annecy, Fredrikstad, Ottawa. Erinevalt tasulisest VOD-platvormist keskendub Estonian Shorts filmidele, mille festivali- ja kinolevi on selja taga. Lühifilm on oluline ning populaarsust koguv meedium, kus toimetab mitmeid omapärase käekirjaga režissööre. Tavalevis ja suurtel VOD-platvormidel jäävad lühifilmid aga sageli suurema tähelepanuta. Estonian Shorts eesmärk on pakkuda keskkonda, kus lühifilm saab esile tõusta.

Saab näha nii kogenud kui noorte režissööride loomingut. Esindatud on festivalidel auhindu kogunud animafilmid nagu "Manivald" (režissöör Chintis Lundgren), "Sounds Good" (Sander Joon) ja "Fatcula" (Martinus Klemet) ja lühidokid autoritelt nagu Heilika Pikkov, Taavi Arus ja Nora Särak. Lühimängufilmidest leiab platvormilt näiteks Janno Jürgensi "Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat" ja "Aasta täis draamat" ning Marta Pulga satiiriline lühifilm "Omad".

Lisaks filmidele keskendub lehekülg värskematele lühifilmiuudistele. Teabe saamiseks tasub silm peal hoida ka @estonianshorts Instagramil. Filmivalik Estonian Shortsi lehel täieneb jooksvalt. Lehel on ka mobiiliversioon.

Estonian Shorts platvormi haldab Eesti Filmi Instituut. Veebilehe on arendanud WWWstuudio.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: