Pildid: Sander Joon alustas uue ralliteemalise joonisfilmi "Sierra" tootmist

Animaator Sander Joon toob 2021. aasta teises pooles välja ralliteeamlise joonisfilmi "Sierra". Film räägib loo garaažis askeldavast isast, kelle kirg ralli vastu läheb sedavõrd kaugele, et tema laps muutub rehviks

"Oma filmis soovin ma viia peategelase kinnisidee äärmuseni," sõnas režissöör ja stsenarist Sander Joon. "Samal ajal põimin ühe perekonna loo rallimaailmaga, mis on inspireeritud 70-80ndate aastate rallist, kus polnud piire ja reegleid, see oli omamoodi massipsühhoos." 

Filmi idee ise on tõukunud märksa isiklikumalt tasandilt. 1970. aastatel lavastas autori isa 16mm filmilindile ralliteemalise nukufilmi, mille Joon aastaid hiljem taasavastas. Viimane on põimitud ka valmivasse joonisfilmi. Seeläbi keskendub "Sierra" isa-poja suhele läbi mitme tasandi.

Sander Joon on varasemalt lavastanud kolm animafilmi: "Velodrool" (2015), "Moulinet" (2017) ja "Sounds Good" (2018), mis on rännanud sellistel festivalidel nagu Annecy, DOK Leipzig, Ottawa, Go Short, Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom, Supertoon, Animateka and GLAS. Joon oli ka kodumaise "Vanamehe filmi" (2019) kunstnik.

Produtsent Erik Heinsalu sõnul on tegu küll lühianimatsiooniga, aga filmi teema ja autori mänguline käekiri teevad sellest filmi, mis võiks paljusid käima tõmmata. "Ralli on populaarne teema ning meie eesmärk on keerata rallimaailma struktuurid pahupidi ja vaadata seda läbi sõbraliku iroonia," tõdes ta.

"Sierra" produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on rahvusvaheliselt tunnustatud Misha Panfilov, helindaja auhinnatud Matis Rei. Animaatorid on Henri Veermäe ja Sander Joon, filmi kunstnik on Sander Joon.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: