Galerii: Eesti filmi suvepeol esilinastusid uued 1-minutilised lühifilmid

Eesti Filmi Instituut kuulutas aprilli alguses digikultuuri teema-aasta raames välja kiirkonkursi 1-minutiliste lühifilmide loomiseks. Viisteist võidutööd esilinastusid 3. juulil Filmimuuseumis Eesti filmi suvepeol.

 Konkursi eesmärk oli luua filmitegijatele täiendav võimalus kriisiolukorda loominguliselt jäädvustada, teostada kiirelt lühiformaati sobivaid ideid või pöörata tähelepanu digivahendite poolt pakutavatele uutele võimalustele. Konkurss oli avatud kõigile žanritele ning 15 võidutööd valiti välja 115 laekunud ideekavandi hulgast.

Žürii esimehe Filipp Kruusvall sõnul teeb valminud viisteist lühifilmi eriliseks see, et nad on tehtud eriolukorra ajal ning näitavad, et vaatamata kriisile on filmitegijate meeled olnud ärksad ning tulemus on vaimukas ja mõtlemapanev. "Ülilühifilmid sobivad suurepäraselt tähistama digikultuuri teema-aastat, lisaks on nad ka ajastudokument, mis ühel või teisel moel kajastavad koroonakriisi mõju ja selle erinevaid tahke," tõdes ta. 

Lühifilmi "Tähistaevas" autor Katrin Tegova kinnitas, et nii lühikene film paneb filmitegija olukorda, kus ta peab kiirreageerima ja oma ajusoppidest lühilugusid genereerima. "Lühikese formaadiga on nagu anekdoodi rääkimisega, sa võid teada paljusid anekdoote, aga neid hästi rääkida, nii et kuulaja puändist ka aru saab, on päris raske," rõhutas ta. 

Valminud filme näeb peagi nii ERR-i platvormidel kui sotsiaalmeedias. Valik filmidest jõuab ka EFI lühifilmikanalisse Estonian Shorts, samuti hakatakse neid kasutama hariduslikel eesmärkidel.

Esilinastunud filmid:

"Ikoonid ekraanil", idee autor Sander Lebrecht

"Kasvulava", idee autor Jaan Tootsen

"Lilled, heinamaa ja päikesepaiste", idee autor Jaan Tootsen

"Surmatants", idee autorid Andres Tenusaar ja Andrus Laansalu

"Mälestuspäev", idee autor Andrus Tuisk

"Rattas", idee autor Urmas Reisberg

"Ninja kaksikud teisest dimensioonist", idee autorid Raul Esko ja Romet Esko

"Punane raamat", idee autor Edina Csüllög

"Kuidas muru kasvab", idee autor Antti Naulainen

"Tähistaevas", idee autor Katrin Tegova

"Leping", idee autor Ave Taavet

"Kevad", idee autor Andres Keil ja Madis Reimund

"Taevas, tule appi", idee autor Meelis Muhu

"Disko", idee autor Jaak Kilmi

"Õppevideo", idee autor Kristin Kalamees

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: