Galerii: pärast viieaastast pausi avati uue näitusega taas Reigi pastoraadi uksed

Suuremõisa lossi kõrval üheks Hiiumaa silmapaistvamaks barokkarhitektuuri näiteks olev Reigi pastoraat avas pärast viieaastast pausi kunstihuvilistele uksed näitusesarjaga "Genius Loci".

Reigi pastoraadihoone ligi 250 aastane ajalugu peidab palju lugusid ja nüüd on selle uksed taas avatud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Näitusesarja ladinakeelne nimi tähendab kohavaimu ja just seda plaanitaksegi tutvustada viis suve kestva näitusesarjaga.

"Jätkusari võimaldab meil igal aastal esitleda uut ajalooperioodi. Näiteks, kui meil tuleb Hüti klaasikoja aastapäev, siis kindlasti tuleb meil klaasikunstinäitus ja kindlasti tuleb meil siis ka selleaegse Hiiumaa põhjapoolse osa ajalookäsitlus, ka pastoraadi oma," rääkis plaanidest näitusesarja "Genius Loci" kontseptsiooni autor ja kujundaja Maret Kukkur.

Avanäitus loob koosluse 19. ja 20. sajandi vahetuse ajaloost ja nüüdisaegsest kunstist, mille autoriteks on Eesti ja mitme teise Läänemeremaa kunstnikud.

"Kõik sai alguse Mareti kontseptsioonist. Kuna tema tahtis panna ajaloo osa üsna tagasihoidlikult taustale, siis tema idee oli, et kunstnikud võiksid olla midagi täiesti teistsugust, midagi suurt ja efektset, pisut äraspidist. Eesmärgiga tekitada selle ajaloo osaga omapärane dialoog," lisas näituse "Genius Loci I. Külalised 1877. 1910. 2020." kunstiosa koostaja Kalli Sein.

 

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: