Algas kümnendat korda toimuv Pärnu Muusikafestival

Pärnus algas täna muusikafestival, millega tähistatakse 50. aasta möödumist muusikafestivalide algusest Pärnus. Juubelihõnguline festival toob kokku mainekad artistid, unustamatud kammerteosed ja tõelise orkestrimuusika klassika kõrvuti uudisloominguga.

Täna alanud Pärnu muusikafestival on selle kunstilise juhi Paavo Järvi hinnangul erakordne, sest enamik festivale on ära jäetud ning paljude orkestrite hooaeg on tühistatud.

Festivalil kehtib hajutatuse nõue, mis ei puuduta avakontserdil üles astuva Tallinna kammerorkestri väikest koosseisu. Samas festivaliorkester, kus on tavaliselt 70 muusikut, peab vähendatud koosseisuga toime tulema. Pärnu muusikafestival kestab 23. juulini ning sellega tähistatakse 50. aasta möödumist muusikafestivalide algusest Pärnus.

"Pärnu on ajalooliselt musikaalne linn. Meie festival saab kümne aastaseks. Enne seda oli väga hea festival Oistrahhi festival ja veel enne seda oli Beethoveni festival. Üle terve Nõukogude Liidu tunti seda linna sellel ajal, kui kuskil reisida ei saanud. Siia tuldi just suvemuusikat ja kultuuri nautima. Suured inimesed nagu Šostakovitšid, Oistrahhid, Kremerid, Rostopovitšid jne, kõik olid siin, tegid muusikat ja nautisid Pärnut," ütles festivali kunstiline juht Paavo Järvi.

Pärnu Muusikafestival toimub 16. - 22. juuli.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: