Interpreetide Liit teeb suviste kontsertidega kummarduse Eesti heliloojatele

Olav Ehala, Kädy Plaas, Mati Turi, Hain Hõlpus
Olav Ehala, Kädy Plaas, Mati Turi, Hain Hõlpus Autor/allikas: Veljo Poom

Eesti Interpreetide Liit korraldab juulis ja augustis kaheksas Eesti maakonnas kontserte pühendusega Veljo Tormisele, Arvo Pärdile ja Olav Ehalale. Kontsertidega tähistatakse Pärdi ja Ehala sünnipäevi ning Tormise sünniaastapäeva.

Tänavune ümmarguste numbritega aasta on mitmete eesti heliloojate ümmarguste tähtpäevade aasta. Rahvamuusika-suurkujul Veljo Tormisel on augustis 90. sünniaastapäev, helilooja Arvo Pärt tähistab septembris 85. sünnipäeva, laululooja ning filmi- ja teatrimuusika kirjutaja Olav Ehala aga juuli lõpus 70. sünnipäeva. Suurte helimeistrite tähtpäevi märgitakse ära paljude kontsertidega, nii Eestis kui ka välismaal. 

Eesti Interpreetide Liit pühendab kesksuvised kontserdid Eesti heliloojate loomingu tutvustamisele kammerlikumas vormis. Tenor Endrik Üksvärav toob koos pianisti Peep Lassmanniga kahel õhtul ettekandele põimiku Veljo Tormise ja Arvo Pärdi helitöödest. Kontsertidel kõlab nii tuntud helindeid kui ka harva ette kantavaid teoseid. Tormiselt tuleb esitusele väike valik rahvaviisiseadeid, samuti eesti poeetide tekstidele kirjutatud loodusminiatuure. Arvo Pärdi muusikast kõlab "Ukuaru valss", klaveripala "Aliinale" ja meieisapalve.

Kontserdid pealkirjaga "Kummardus" toimuvad 19. juulil Haapsalu kultuurikeskuses ja 26. juulil Kärdla kirikus. 

31. juulil alustavad kontserdisarjaga "Meile on palju antud" ringreisi sopran Kädy Plaas, tenor Mati Turi ja pianist Hain Hõlpus. Kuuel õhtul kõlab Eesti erinevates paikades Olav Ehala laululooming. Ettekandele tulevad hitid mängufilmidest "Don Juan Tallinnas", "Nukitsamees" ja "Karoliine hõbelõng" ning muusikalidest "Thijl Ulenspiegel", "Kaotajad", "Lumekuninganna" ja "Arabella". Lisaks pakuvad avastamisrõõmu mitmed Olav Ehala vähem esitatud laulud. Kontserdid toimuvad Kihelkonna rahvamajas, Tori rahvamajas, Endla talus, Koeru Aruküla mõisas, Illuka mõisas ning Alatskivi lossis. 

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: