KUMU-s avati Flo Kasearu näitus "Eriolukord"

KUMU kunstimuuseumis avati kunstnik Flo Kasearu näitus "Eriolukord", mis vaatles läbi muusemitöötajate, kuidas muutus töökorraldus KUMUs eriolukorra ja koroonakriisi ajal.

Koroonakriisi ajal sattusid kaheksa KUMU saalitöötajat tähelepanu keskmesse, kui Flo Kasearul tuli idee jälgida nende elu ajal, kui muuseumid kinni on, vahendas "Aktuaalne kaamera".

''Mõte oli, et nad ise pakuvad välja, et kus nendel eriolukorra ajal see kriisioaas või roheala on. Sest väga paljud inimesed tahtsid koroonaajal oma sellisest isolatsioonist välja rohealadele, tekkisid sellised laulupeod seal looduskohtades. Ma natuke kasutasin seda sama mustrit, et viia siis neid siit välja, nad niikuinii ei olnud siin. Et siin minnagi vaatama, et kus nad on, kus nemad pesitsevad seal kevadel," rääkis Kasearu.

Näituse staaride jaoks oli idee kaamera ees olemisest kohati võõras.

Lõpptulemusega jäid prouad rahule ja ütlevad, et neil jääb näituse valmimisest ilus mälestus.

''Kui ma seda tulemust vaatan, siis ma mõtlen, et lihtsalt seal roostikus, inimesed olidki teadmatuses. Ega ma ei mõtle seda, vaadates iseennast, aga vaatasid ühele poole ja teisele poole ja selja taha, sa ei teadnud, mis on tulemas. Ja võib-olla see koroona oligi nagu mingi roostik, teadmata, kuhu poole minna või mida teha. Ootad seal," ütles KUMU töötaja Merli.

''Kui ma nüüd vaatasin neid filme, siis mulle tundus küll, mul tekkis selline mõte vahepeal, et tahtsin ju nii kangesti tööle tulla, aga ma ei saanud, siis ma pidin nende puudega siin leppima ja kujutlema, et need ongi minu need muuseumikülastajad," lisas KUMU töötaja Ivi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: