Kuressaare teater paneb kogu Shakespeare'i loomingu pooleteist tunni sisse

"Terevisiooni" otsestuudios olid külas Kuressaare teatri kunstiline juht Aarne Mägi ja lavastaja Sander Pukk, kes avasid teatri uue hooaja telgitaguseid. Teiste hulgas jõuab lavale tükk, kus teatri tegijad püüavad kõik Shakespeare'i näidendid ja sonetid mahutada 1,5 tunni sisse.

"Ega tunne hea ei ole [koroonahaigete uue kasvu osas] , aga kuna teatrid just tehti lahti, hooaeg algas, oleks karm hakata kohe uuesti kinni panema. Ootame ära muutuvas ajas muutuva olukorra. Usun, et teatripublik on üsna teadlik. See aeg on kõiki meid harinud ja teatrisse tullakse rohkem ettevalmistatuna," rääkis "Terevisioonis" Kuressaare teatri kunstiline juht Aarne Mägi.

"Üldse ei taha kivi kellelegi kuhugi aeda kivi virutada, aga mul on selline tunne, et teatripublik on heas mõttes haritud, tark ja oskab käituda ka keerulistes olukordades," lisas ta.

Kui proovid uuesti algasid, oli õhkkond väga lõbus ja uhke, kirjeldas lavastaja Sander Pukk. "Nagu kõik oleks uuesti alanud. See oli väga hea tunne."

Pukk rääkis ka oma plaanidest uuel hooajal, täpsemalt oma mahukast, kuid lühikesest projektist. "Me plaanime pooleteist tunniga ära mängida kõik 180+ Shakespeare'i teost – näidendid ja sonetid." Lavastus ise on komöödiažanrist, lisas ta.

"See ei ole päris Shakespeare'i Shakespeare. Me teeme seda sellepärast, et igaüks saaks väikese aimduse mõnest Shakespeare'i loost, mis neile võiks meeldida, sest üks tubli eestlane võiks Shakespeare'i sama palju lugeda kui "Kalevipoega". See tähendab iga nädal," märkis Pukk naljaga.

"Mõned korrad proovis viibinuna pean tunnistama, et see peabki olema naljakas. Muud varianti ei ole," lisas Mägi. "Aga nendest kordadest on aimdus, et adraga põllul kivide tagaajamine see kindlasti olema ei saa. Naerda saab ja nagu Kuressaare teater ikka – me hakkame ka väljaspool Kuressaaret mängima ja ka selle tükiga."

Kuressaare teatri hooaeg lõppeb detsembri alguses lavale jõudva lastelavastusega. Sel aastal on see lastele teada-tuntud lugu "Punamütsike".

""Punamütsikese" ajalugu ulatub juba 900 aasta taha, võib-olla kaugemalegi. Kõige lühema variandi sellest ma suutsin läbi lugeda nelja minutiga. Pikem variant oli seitse minutit. Seitsmest minutist jääb väheks, ülejäänud maailm tuleb kõik sinna luua. See ongi väga põnev," rääkis Mägi, kel on ees kohtumised kunstnik Mae Kiviloga.

"Meie esimene kontakt oli inspireeriv," sõnas ta. Lavastuses mängivad kolm näitlejat ja Punamütsikese rolli täidavad erinevad näitlejad, kes kõik pole naised. "Punamütsikese rolli täidavad nii noored meesnäitlejad kui ka naisnäitlejad," sõnas Mägi. "Ma väga loodan, et see lugu meeldib nii lastele kui ka täiskasvanutele."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: