ETV2 toob veebruaris ekraanile põnevad käsitlused linnaruumist

Miks me sõidame jalgrattaga?
Miks me sõidame jalgrattaga? Autor/allikas: pressimaterjalid

ETV2 eetrisse jõuab veebruaris igal teisipäeva õhtul dokumentaalfilm, mis uurib linnaruumiga seotud küsimusi võib heidab valgust mõnele linnaelu küljele, mida muidu tähele ei panekski.

"Elutud elamispinnad" ("Push")
2. veebruaril kell 21.30

Kinnisvara on maailmas muutunud fondide, ärimeeste ja röövkapitalismi mängumaaks. Maailma kinnisvara koguväärtus ületab enam kui kahekordselt planeedi majanduse suuruse. Enam pole üürileandjatel ja kinnisvaraomanikel nägusid, vaid nendeks on kasumit jahtivad börsiettevõtted. Elamispinda ei osteta elamiseks, vaid investeerimiseks. Ent kuidas mõjutab selline olukord ühte põhilist inimõigust kodule, mis muutub kinnisvarakoletise paisudes üha võimatumaks missiooniks järjest rohkemates maailma paikades?

"Elutud elamispinnad" Autor/allikas: pressimaterjalid

"Maailm jalge ees" ("The World Before Your Feet")
9. veebruaril kell 21.30

Jeremy Workmani dokumentaalfilm on ühtaegu armastuskiri New Yorgile ja meeldetuletus, kui erakordne võib olla avastusrõõm, nagu seda kogeb peategelane Matt Green. Ta on otsustanud läbi käia kõik New Yorgi tänavad, mis teeb ühtekokku kõvasti üle 12 000 km. Ta ei oska seletada, miks ta seda teeb, kuid on selle nimel loobunud tööst, korterist ja varast. Avastused, mida ta linnas kõndides teeb, on talle parim tasu.

"Maailm jalge ees" Autor/allikas: pressimaterjalid

"Miks me sõidame jalgrattaga?" ("Why We Cycle")
Eetris 16. veebruaril kell 21.30

Hollandis on jalgrattaid rohkem kui inimesi, kuid hollandlased ise ei märkagi oma erilist rattakultuuri. Lisaks sellele, et rattasõit on tervislik ja majanduslikult kasulik, vaadeldakse filmis selle vähem märgatavaid mõjusid linnaplaneerimisele ja –arengule, linnaelanikele ja ühiskonnale tervikuna.

"Kass Amsterdamis" ("Poeslief")
23. veebruaril kell 21.30

Kass Abatutu viib meid silmiavardavale retkele, oma kodulinna Amsterdami tänavate varjatud soppidesse. Me avastame, et sagimist täis ajalooline Hollandi pealinn pole mitte üksnes täidetud värvikirevate inimestega, vaid ka erinevate metsikute loomadega. Abatutu muudab linnalooduses toimuva naljakaks ning kaasahaaravaks elamuseks kogu perele. Sa ei vaata enam Amsterdami või
isegi oma kodulinna enam kunagi sama pilguga! Tunnustatud loodusfilmide tegijatelt.

"Kass Amsterdamis" Autor/allikas: pressimaterjalid

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: