Filmifestival Docpoint toimub sel aastal virtuaalselt

2. veebruaril algav filmifestival DocPoint Tallinn toimub tänavu virtuaalselt Elisa Stage platvormil, kinodes linastusi ei toimu.

"Ootasime viimase hetkeni, et saaksime festivali korraldada hübriidvormis, ühtselt hingava publiku ja filmiloojate osaduses, kuid Eestis kultuuriüritustele ja sündmustele kehtivad piirangud seda siiski ei võimalda," selgitas DocPoint Tallinna programmi koostaja Kaarel Kuurmaa ja sõnas, et keerulisele ajale vaatamata otsustasid nad festivali korraldada ikkagi traditsioonilisel ajal.

"Kava on võrreldes varasemate aastatega kompaktsem ja lihtsamalt hoomatav, lisaks on festivali filmid nähtavad kõikjal üle Eesti turvaliselt koduste ekraanide vahendusel," sõnas ta ja rõhutas, et tänavuses programmis on rekordarv kodumaiste dokfilmide esilinastusi.

Tänavuse DocPoint Tallinna programm avalikustatakse järgmisel nädalal.

DocPoint Helsingi tähistas seekord oma 20. juubelit samuti ainult interneti vahendusel, Tallinnas toimub samanimelise Helsingi dokifestivali paralleelsündmus juba 12. korda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: