Lastekirjanduse keskus jagas Muhvi auhindu, tunnustuse pälvis ka noortesaade "Nova"

Eesti lastekirjanduse keskus andis lasteraamatukoguhoidjate õpipäeva raames välja Muhvi auhinna ja tänuauhinna "Lugejate aasta" laureaadid, preemiaga tunnustati ka ERR-i noortesaadet "Nova".

Muhvi auhinnaga tunnustatakse väljaandeid ja sisuloojaid, kes käsitlevad meedias lastekirjanduse ja lugemisega seotud teemasid. Auhinna 11. laureaat on Mirjam Kaun Tallinna keskraamatukogust, kes jäi žüriile silma noortekirjanduse järjepideva ja sisuka tutvustamisega sotsiaalmeedias. Samuti tänati raamatute ja lugemise populariseerimise eest ERR-i noortesaadet "Nova". 

Auhinnaga "Lugejate aasta" tunnustati laste kirjanduse juurde toomise ja lugema innustamise eest Vanalinna Hariduskolleegiumi klassiõpetajat Margit Rüsset.

Eesti lastekirjanduse keskus annab Muhvi auhinda välja üle aasta alatest 2001. aastast ja selle saab parim lastekirjanduse ja laste lugemise alaste kirjutiste või saadete autor või toimetaja. Varasemate laureaatide hulka kuuluvad muuhulgas ajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Martson, kirjanik Leelo Tungal, ERRi lastesaadete tegijad Kadri Tiisel ning Tiina Vilu. Tänuauhinnaga "Lugejate aasta" tunnustatakse aktiivse õpetaja panust laste lugemise juurde toomisel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: