Esimest korda toimuv animatsioonifestival Animist avalikustas programmi

Kaader animafilmist
Kaader animafilmist "Amours Libres" (rež Emily Worms)

Augustis esimest korda Tallinnas toimuv animatsioonifestival Animist Tallinn avalikustas kogu programmi.

Juunis avalikustas festival teatavaks võistlusprogrammide filmid, kuid nüüd on tutvumiseks kõigile huvilistele Animist Tallinna kodulehel ka muud festivali üritused.

Võistlusprogrammi esitati 516 filmi 68 riigist, välja valiti 38 parimat filmi, mis võistlevad kahes kategoorias – parim lühianimatsioon ja parim tudengi lühianimatsioon.  

Festival saab piduliku alguse kolmapäeval, 18. augustil kell 19 kinos Sõprus, kus esilinastuvad uued eesti animafilmid: Martinus Klemeti "Näotuvastus", Francesco Rosso "Neli kivi", Morten Tšinakovi ja  Lucija Mrzljaki "Toonekurg" ning Jonas Tauli "Üks imeline mees". Festivali avapäeval avaneb Eesti kunstiakadeemias kell 17 näitus "Animatsioon ja kaasaegne kunst", kuraatorid on Gerben Schermer ja Yiorgos Tsangaris.

Kõrvalprogrammidena on festivali kavas veel "Animeeritud antropoloogia", "O!PLA Poola animatsioon" ning Eesti iseseisvumise 30. aastapäeva tähistav programm "Joon on vaba", mis esitleb valimikku animafilme, mis räägivad igaüks omal kombel vabadusest.

Neljapäeval, 19. augustil saavad huvilised osa Manchesteri ülikooli antropoloogiaprofessori Andrew Irving'i plenaarettekandest "Kogu maailm on näitelava: Seiklusi pildis ja helis". Irving esineb Eesti kunstiakadeemias.

Festivali sündmused toimuvad Eesti kunstiakadeemias, Kai kunstikeskuses, kinos Sõprus ja filmimuuseumis.

Animist Tallinn toimub 18.–21. augustil 2021. Kogu programmi näeb festivali kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: