Animatsioonifestival Animist Tallinn avalikustas võistlusprogrammi

Kaader animafilmist
Kaader animafilmist "Sierra" (režissöör Sander Joon) Autor/allikas: Sander Joon

Augustis Tallinnas aset leidva animatsioonifestivali Animist Tallinn selleaastaseks teemaks on "Jutuvestjad". Programmi kureerivad festivali kunstiline juht Priit Tender ja Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent Carlo Cubero.

Võistlusprogrammi esitati 533 filmi 62 riigist. Välja valiti 49 filmi, mis võistlevad kahes kategoorias: parim lühianimatsioon ja parim tudengi lühianimatsioon. Lisaks antakse välja eripreemia "Jutupauniku lemmik" parimale dialoogi või jutustaja häälega lühianimatsioonile.

"Filmide areaal oli lai, teoseid tuli nii tunnustatud filmimaadest nagu Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa, kui ka päris kaugetest ja eksootilistest paikadest nagu näiteks Reunioni saar. Tugevalt oli esindatud Kaug-Ida filmikunst, Jaapani ja Hiinaga eesotsas," kommenteerib laekunud filme festivali kunstiline juht Priit Tender.

Selleaastase võistlusprogrammi filmid on jaotatud teemapõhistesse kogumikesse "Loomad", "Järeltulijad", "Kehad", "Kodud", "Deemonid" ja "Hinged".


Animist Tallinn leiab aset teist korda ning toimub 17.–20. augustil. Kogu programmiga on võimalik tutvuda festivali kodulehel.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: