Video. EMTA lavakunstikooli magistrantide projekt "Kummardus Valgevenele"

Lavakava „Kummardus Valgevenele“.
Lavakava „Kummardus Valgevenele“. Autor/allikas: Annemari Parmakson

Sel kevadel Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) lavakunstikooli lõpetanud magistrikursus valis oma loomingulise projekti teema, lähtudes viimase aasta jooksul Valgevenes toimunud sündmustest. Veebruaris esietendunud lavakava on nüüd järelvaadatav.

9. augustil täitus aasta presidendivalimistest Valgevenes ning ühtlasi ulatuslike demokraatia eest võitlevate protestide algusest. Sellest peale on Valgevenes represseeritud tuhandeid inimesi ning poliitvangidena on kinni peetud enam kui 600 inimest.

Uurimistöö tulemusena valmis lavakooli magistrantide lavakava, milles süvenetakse Valgevene ajalukku ja kultuuri ning mõtestatakse seeläbi praeguseid sündmusi. Nende sõnul on need lood, luule ja sümbolid, mis praeguses Valgevene riigis teatrilavale ei jõuaks.

Kava esietendus 10. veebruaril 2021 ning on nüüd täispikkuses järelvaadatav.

Lavakava koostajad ja esitajad on Grete Jürgenson, Laura Kalle, Kaija M. Kalvet, Anett Pullerits, Christopher Rajaveer, Kerli Rannala, juhendaja on professor Anu Lamp.

Videos kõlavad andmed ja olukorrakirjeldus on 2021. aasta 10. veebruari seisuga.

Lavakava nelja etendusega kogutud piletitulu annetasid tegijad solidaarsusfondi BYSOL kaudu Valgevenes represseeritute toetuseks. Lisateavet lavakava kohta leiab EMTA lavakunstikooli kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: