Galerii. Aasta Rosina pälvis Kadri Kiho ja Stella Salumaa raamat "Endel ja Kati"

Eesti lastekirjanduse keskus avaldas neljapäeval toimunud tänuüritusel eelmise aasta kõige omanäolisema lasteraamatu ehk Aasta Rosina võitja. Seekord tunnustas keskus Kadri Kiho ja Stella Salumaa raamatut "Endel ja Kati" kirjastuselt Päike ja Pilv.

"Raamat kajastab praeguses ühiskonnas vägagi aktuaalseid, vaimse tervisega seotud küsimusi ja näitab peategelase bussijuht Endli ja tema hea sõbra Kati abil, kuidas ärevustundest on võimalik üle saada. Niimoodi ärevusest elevust luues, õhutab raamat hirmutavaid olukordi ületama ja elust rohkem rõõmu tundma," ütles lastekirjanduse uurija Jaanika Palm.

"Tegemist on pildiraamatuga, milles Kadri Kiho lustlik ja vaimukas sõnastus moodustab Stella Salumaa leidliku ja omanäolise kunstnikukäekirjaga võluva terviku, mida on mõnus käes hoida, vaadata ja lugeda nii lastel kui täiskasvanutel," lisas ta.

Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone sõnul ei ole auhinna saajat just lihtne leida, sest Eestis ilmub palju häid ja omanäolisi lasteraamatuid.

"Seekordne võitja paelub värske ja dünaamilise pildikeelega, millesse põimitud rohkelt sõnademängu ja mis kohe kutsub väikest lugejat sõnu kokku veerima ja keelega lustima. Aga rosinaks teeb selle raamatu terviklikkus – lugu, pildid, kujundus, formaat, tüpograafia – kõik kõnnivad ühte jalga," lisas Soone.

Eesti lastekirjanduse keskus annab Aasta Rosina auhinda välja alates 2004. aastast eelnenud aasta jooksul ilmunud erilisele ja silmapaistvale eesti lasteraamatule, hinnates kas raamatut tervikuna või ainult kirjaniku- või kunstnikutööd.

Auhinna võitjaid tunnustab keskus tänupeol kilo rosinate, rahalise preemia ja tänukirjaga. Möödunud aastal sai Aasta Rosina auhinna Indrek Koffi värsside ja Elina Sildre piltidega raamat "Kuhu lapsed said?" ning tunamullu Juhani Püttsepa ja Gundega Muzikante "On kuu kui kuldne laev".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: