Jaan Aru ja Robert Jürjendal alustavad vaimse tervise sarja kontsert-mõtterännakutega

Ajuteadlane Jaan Aru saates
Ajuteadlane Jaan Aru saates "Kultuuristuudio. Arutelu". Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

10. aprilli astuvad ajuteadlane Jaan Aru ja muusikud Robert Jürjendal ja Anti Jürjendal kavaga kõigepealt Tallinna kooliõpilaste ette. Samas õhtul toimub kontsert Fotografiskas, 18. aprillil astutakse üles Tartu Uues Teatris.

Vaimse tervise sari "Teaduse ja kunsti mängud" on jõudnud kontsert-mõtterännakuteni. Märtsis käidi Ruutu 10 improkomöödiatega üle Eesti noortele etendusi andmas, aprillis on Aru ja Jürjendali kava, mais saabub Eestisse NASA ajuteadlane Nick Tsarouchas.

"Kontsert-mõtterännak Jaan Aruga" alustab 10. aprilli hommikul kell 12 uues Tallinna Muusika- ja Balletikoolis, mis võõrustab Tallinna õpilasi. Koos helilooja ja kitarrist Robert Jürjendaliga teeb muusikat tšellistist poeg Anti Jürjendal. "Oluline osa minu muusikast kitarrile ja tšellole on loodud spontaanselt vaimse tasakaalu saavutamiseks," kinnitas Robert Jürjendal.

Jurist ja kodanikuühiskonna esindaja Steven-Hristo Evestus modereerib aprillis ja mais toimuvaid kontsert-mõtterännakuid. Steven-Hristo vahendab ajuteadlaste Jaan Aru ja Nick Tsarouchase sõnumit ning aitab kaasa esinejate ja publiku vahelise silla loomisele. Peale prokuröriametist lahkumist on Evestus oma igapäevastes ettevõtmistes pühendunud tagajärgedega tegelemise asemel erinevatele ennetavatele tegevustele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: