Kultuuriportaal soovitab: Kaljo Kiisa "Nipernaadi" Jupiteris

"Nipernaadi" Autor/allikas: Kaader filmist

Mis film sobiks ühte kuuma suvepäeva paremini kui Kaljo Kiisa 1983. aastal valminud "Nipernaadi"? Ega paremat vist ei leiagi, seega kasutage juhust ja võtke pärast päikese käes praadimist see hea turgutav vaatamine ette.

Toomas Nipernaadi teekond ümber suvise Eesti, talude ja perenaiste järgib kirjandusklassika ekraniseerimise kaanoneid. Rõõmus seikleja, kelle jaoks peaaegu kõik on võimalik, mängib naistega, tehes neid sellest hoolimata õnnelikumaks.

Režissöör Kaljo Kiisk valis Gailiti romaanist kõige iseloomulikumad lõigud ja sidus need peategelase mõõdule vastavaks tervikuks. Varjamatult poeetiline ja maaliliselt lavastatud "Nipernaadi" seob unistusi ning irooniat. Rolle vahetades muutub Nipernaadi vahel ka endale koormaks ja on sunnitud jälle teele asuma.

Osades Tõnu Kark, Viire Valdma, Katrin Kohv, Aire Johanson, Rita Raave, Margus Oopkaup jt. Film taastati ja restaureeriti projekti Eesti film 100 raames. Filmil on kirjeldustõlge.

"Nipernaadi" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: