Kultuuriportaal soovitab: Leida Laiuse "Varastatud kohtumine" Jupiteris

Väga suur osa Eesti filmipärandist on tänaseni tolmust puhtaks pühkimata ning seetõttu ka uute generatsioonide jaoks küllalt kauge ja kättesaamatu, kuid rõõm on näha, et vähehaaval läheb olukord paremaks. Leida Laiuse 1988. aastal valminud "Varastatud kohtumine" on pärast taastamist aukohale tõstetud ning seda igati põhjendatult, sest film on tänaseni ajakajaline ja värske.

Valentina (Maria Klenskaja) vabaneb vanglast, sõidab tagasi Eestisse ja hakkab otsima oma poega Jürit. Ta on temast aastaid tagasi loobunud ja poiss on lapsendatud. Naine aga usub kindlalt, et koos pojaga muutuks tema elu täielikult. Ta ise on kasvanud lastekodus ega tea oma vanematest midagi. Oma saatuse keerdkäigud paneb ta selle arvele ja pojale, keda südamest armastab, soovib paremat. Kui ta poja lõpuks Tartust, heal järjel ja kultuursest eesti kasuperest leiab, kerkib ta ette aga küsimus, mida ta ei osanud oodata.

"Varastatud kohtumine" restaureerimine sai teoks Euroopa filmiarhiivide ühenduse ACE (Association des Cinémathèques Européennes) programmi "A Season of Classic Films" toel, mis kuulub Euroopa Komisjoni Loov Euroopa MEDIA programmi.

Režissöör Leida Laius, produtsent Piret Tibbo, stsenarist Maria Zverjeva, pperaator Jüri Sillart, kunstnik Toomas Hõrak, monteerija Kersti Miilen, helilooja Lepo Sumera, osades Maria Klenskaja, Andreas Kangur, Kaie Mihkelson, Lembit Peterson, Terje Pennie, Sulev Luik, Hilja Varem, Ita Ever.

"Varastatud kohtumine" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: