Klassikaraadio sügiskavas annavad tooni kontserdiülekanded ja kultuurisaated

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Autor/allikas: Siim Vahur/Nargenfestival

Klassikaraadio sügisprogrammis leiab põnevaid uusi kultuurisaateid ja rohkesti otseülekandeid kontsertidelt. Kuulajaid ootab taas muusikapäeva e-viktoriin 1. oktoobril.

Juba kümnendat korda toimuv Klassikaraadio suur muusikapäeva viktoriin kutsub kuulajaid nuputama 1.–2. oktoobril. Vahvate muusikaliste küsimustega viktoriin avaneb Klassikaraadio kodulehel rahvusvahelise muusikapäeval, 1. oktoobri hommikul kell 7.

"Utoopia saatkond"

Uus kultuurikohtumine "Utoopia saatkond" võtab Klassikaraadio eetris koha sisse iga kuu viimase pühapäeva viimastel tundidel. Kohtumiste ja Mittekohtumiste Instituudi Utoopia saatkond on positiivse ebakindluse, julge mõtte ja taltsutamatu kujutlusvõime kaitseala. Utoopia saatkonda võivad sisse astuda kõik, kes raadio sisse lülitavad ja õige sageduse üles otsivad. Saatejuhid on metalli- ja ehtekunstnik Taavi Teevet, lavastaja Jan Teevet ja dramaturg Oliver Issak.
Esimest korda on saade eetris pühapäeval, 24. septembril kell 22.

"Legendaarne lend"

Tänavu tähistab 70. sünnipäeva prominentne eesti muusikute seltskond – Tõnu Kaljuste, Rein Rannap, Andres Mustonen, Paul Mägi, Rene Eespere jt. Enamik neist õppis muusikakeskkoolis lausa samas klassis. Saatesarjas "Legendaarne lend" tuleb juttu klassivendade-juubilaride noorpõlvest, nende esimestest lavasammudest ja suhetest õpetajatega. Sarja autor on Miina Pärn.
Esimene osa on eetris 8. oktoobril kell 9.

Kontserdiülekanded

Kontserdihooaeg on saanud hoo sisse nii kontserdisaalides kui ka Klassikaraadio eetris. Sel reedel vahendab Klassikaraadio Estonia kontserdisaalist Gustav Mahleri kolossaalset "Ülestõusmissümfooniat". Dirigeerib Neeme Järvi, esitavad Mirjam Mesak (sopran), Tuuri Dede (metsosopran), segakoor Latvija ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Oktoobris toob Klassikaraadio kodudesse Tartus toimuva Tubina festivali, Pärnu Linnaorkestri hooaja avasündmuse, Sügisjazzi ja ERSO esinemised. Lisanduvad iganädalased otseülekanded Londonist, lõunakontserdid Wigmore Hallist.

Sügisesel pööripäeval, 23. septembril tähistavad Euroopa Ringhäälingute Liidu raadiojaamad esimest korda Euroopa folgipäeva. Klassikaraadio kavas on 23. septembri õhtul alates kell 19 kontserdid Iirimaalt ja Horvaatiast.
EBU vahendusel Eesti kuulajateni jõudnud Sinead O'Connori kontserti saab veebilehelt kuulata veel 15. oktoobrini: https://klassikaraadio.err.ee/1609086398/fantaasia-esitleb-sin-ad-o-connori-kontsert-dublinis-1997

Kultuurisaated

"Kunstiministeerium" on pärast suvepausi tagasi eetris laupäeviti kell 11. Kultuurieluga hoiab kursis "Delta". Jätkuvad muusikaelu peegeldav "Helikaja" ja kooriliikumisele pühendatud saade "Luukamber". Hommikuti võrgutab kuulajaid "Lihtsalt nostalgia" ja hilistel õhtutundidel pakub heliseiklusi "Fantaasia". Laupäeva hommikupoolikul tuleb klaveri juurde alati rõõmsameelne Johan Randvere, et tuua kuulajateni saade "Must klahv, valge klahv".

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: