Utoopia Saatkond kolib Klassikaraadiosse

Utoopia Saatkond kevadel 2023 Tartus
Utoopia Saatkond kevadel 2023 Tartus Autor/allikas: Meelis Ahu

Kohtumiste ja Mitte-Kohtumiste Instituudi ning Klassikaraadio koostöös arenev raadioaktsioon Utoopia Saatkond läheb eetrisse iga kuu viimase pühapäeva õhtul kell 22.05.

Utoopia Saatkond avas esimest korda uksed möödunud kevadel Tartus, rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kutsel. Viie päeva jooksul, mil Saatkond Raekoja platsi ja Rüütli tänava nurgal vanas juveelipoes avatud oli, kõlas pea 300 sõnavõttu, vestlust ja mõtteavaldust teemal "Igatsedes teistsugust olemist".

Saatkonna diplomaatilise korpuse liikme ning metalli- ja ehtekunstniku Taavi Teeveti sõnul on raadio juveelipoele igati loogiline jätk: "Raadio on mu jaoks alati olnud müstiline paik, mis asub korraga ühes ja mitmes kohas. Pole vaja suursaadiku kutset ega diplomaatilist passi: Utoopia Saatkonda pääsemiseks piisab õige lainepikkuse leidmisest." 

Saatkonna diplomaatilise korpuse liige, lavastaja Jan Teevet noogutas vend Taavi sõnu kuulates mõtliku muigega. "Utoopia Saatkond võib asuda ühel ja samal ajal Kadrioru lossis, haiglapalatis ja Pärnu maanteel öhe kihutavas Hondas. See on ainus saatkond, mis asub kõikjal ja mitte kusagil," sõnab Teevet. 

"Mida saatkonnas tehakse? Koostatakse depešše, läkitatakse noote, saadetakse teele diplomaatilisi kullereid ja korraldatakse vastuvõtte. Jah, aga eelkõige saatkondades kohtutakse," sõnas saatkonna diplomaatilise korpuse kolmas liige, dramaturg Oliver Issak. "Kuidas raadio-saatkonnas töö välja näeb ning mis pühapäeva õhtul juhtuma hakkab, seda me veel ei ütle," lisas Issak.

Utoopia Saatkonna uksed avanevad Klassikaraadio lainepikkusel esimest korda 24. septembril kell 22.05. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: