Galerii: Utoopia Saatkonna teine päev tõi kohale nii Peeter Volkonski kui ka Signe Kivi

Tegijate sõnul kinnitas Utoopia Saatkonna teine päev, et julge mõte ei ole kuhugi kadunud ning saatkonna ruumides on võimalik mõelda teisiti, mõelda julgemalt, mõelda suurelt ja mõelda hirmuta näida rumal.

Kümnete sõnavõttude seas astusid üles ka Peeter Volkonski, Roomet Jakapi ja Jaan Malin, Malle Pärn, Aveliina Helm, Signe Kivi, Laura Vilbiks, Reet Hiiemäe, Arne Merilai ning kahekõnesse laskusid seekord kirjanik Meelis Friedenthal ning Kertu Birgit Anton, kes arutlesid nostalgia, tähenduste teisenemise ning teistsuguse mõistmise üle. Saatkonna õhtuse kõne pidas Portugali kunstnik Clara Amaral. 

Utoopia Saatkond jääb avatuks 13. mai hilisööni ning on avatud kõigile. Tegijate sõnul on ka sõnavõtud teemal "igatsedes teistsugust" jätkuvalt oodatud, tuleb vaid saatkonda kohale tulla ja sõna küsida. 

Kõik Utoopia Saatkonnas kõlavad sõnavõtud salvestatakse ja neist valmib tervikteos "Utoopia anno domini 2023"

Utoopia Saatkond sünnib Jan Teeveti, Oliver Issaku ja Lisanna Lajali eestvedamisel. Saatkonna loomisesse annavad oma panuse ka (metalli)kunstnik Taavi Teevet, Erle Nemvalts ja Giulia Lanza. 

Utoopia Saatkond on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sündmuse "Prima Vista 2024: Paremad ja halvemad tulevikud" eelsündmus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: