Galerii: Utoopia Saatkonna viimane päev

Utoopia Saatkonna viimane päev oli täis erinevaid igatsusi ja utoopiaid ning sõnavõtud kestsid hiliste öötundideni.

Viimane päev tõi sõna võtma kõik need, kes olid eelnevatel päevadel julgust kogunud ning tahtsid viimaks oma igatsused saatkonna turvaliste seinte vahel kuuldavaks teha. 

Teiste seas said sõna Berk Vaher, Tõnis Lukas, Kristina Kallas, Lisete Velt, Mika Keränen, Henri Hütt, Mats Volberg ja Sveta Grigorjeva. Kahekõnesse laskusid seekord Jan Kaus ja Paul Raud, kes arutlesid mikroutoopiate üle ning mõtisklesid, kuidas mõista teist inimest. 

Saatkonna õhtuse kõne pidas luuletaja Maarja Pärtna.  

Utoopia Saatkond sulges oma uksed 13. mai hilisööl. Kõik Utoopia Saatkonnas kõlanud sõnavõtud salvestati ja neist valmib tervikteos "Utoopia anno domini 2023"

Utoopia Saatkonna diplomaatilise korpuse liikmed tänavad kõiki, kes saatkonna tegevuses kaasa lõid. Saatkond sulges küll selleks korraks oma uksed, kuid ei ole välistatud, et üsna pea avad Utoopia Saatkond juba uues kohas uute mõtete ja eesmärkidega. 

Utoopia Saatkond sündis Jan Teeveti, Oliver Issaku ja Lisanna Lajali eestvedamisel. Saatkonna loomisesse andsid oma panuse ka (metalli)kunstnik Taavi Teevet, Erle Nemvalts ja Giulia Lanza. 

Utoopia Saatkond oli Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sündmuse "Prima Vista 2024: Paremad ja halvemad tulevikud" eelsündmus.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: