X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vaata uuesti: vestlusring "Kunstivoolude mõisted ja mõistatused: Itaalia transavangardism ja Eesti külm ekspressionism "

Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval toimus Kumus vestlusring "Kunstivoolude mõisted ja mõistatused: Itaalia transavangardism ja Eesti külm ekspressionism".

Vestlusel arutasid näituse "Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism" kuraator Sirje Helme ja ajakirjanik Joonas Hellerma 1980. aastate Eesti ja Itaalia kunstimaastike sarnasusi, eripärasid ning kokkupuutepunkte.

Üritus oli osa näituse "Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism" publikuprogrammist.

Näituse keskmes on 1980. aastate teise poole Itaalia ja Eesti kunstnike loominguline dialoog. Näitus toob Itaalia erakogudest ja muuseumidest Eesti publiku ette esindusliku ülevaate 1970. aastate lõpus Itaalias moodustunud transavangardi rühmituse loomingust, mis on asetatud kõrvuti 1980. aastate teises pooles Eesti kunstivälja uuendanud Raoul Kurvitza (1961) ja Urmas Muru (1961) teostega. Kuigi sündinud teisel pool raudset eesriiet, on Kurvitza ja Muru külm ekspressionism – kunstnike endi antud nimetus – justkui Itaalia transavangardi põhjamaine peegeldus.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: