X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Aasta Rosina pälvis Andry Ervaldi "Ole kes sa oled. Ettelugemise lood"

Aasta Rosina 2024 illustraator Kristel Maamägi
Aasta Rosina 2024 illustraator Kristel Maamägi Autor/allikas: Eesti Lastekirjanduse Keskus

Neljapäeval kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud tänuüritusel välja aasta kõige omanäolisem lasteraamat ehk Aasta Rosin. Tänavu tunnustati Andry Ervaldi kirjutatud ja Kristel Maamägi illustreeritud raamatut "Ole sa, kes sa oled. Ettelugemise lood" kirjastuselt Kirimiri.

"Andry Ervaldi "Ole sa, kes sa oled. Ettelugemise lood" tõuseb möödunud aasta algupärasest lasteraamatusaagist esile nii oma sisu, vormi kui saamisloo poolest. Tänaseks meie seast lahkunud Andry Ervald oli Eesti üks mõjukamaid jutuvestjaid. Paraku jäävad suuliselt ette kantud jutud enamasti sellesse konkreetsesse hetke ja aega ning hiljem on neid võimalik meenutada vaid neil, kes ise pajatusi kuulma juhtusid. Ilmunud teos pakub võimaluse sobival hetkel endale või kaaskondsetele Ervaldi lugusid rääkida," märkis lastekirjanduse uurija Jaanika Palm.

"Raamatusse kogutud jutud, rääkigu need siis sportlikest kanadest, reisikirega karudest või peitusemänguhimulistest prussakatest, koonduvad Ervaldi tähtsaima lause "Ole, kes oled!" ümber, olles niimoodi lugejale abiks iseenda leidmisel," lisas Palm.

Raamatu on välja andnud Andry Ervaldi tütar Maarja Yano ning illustreerinud tema õpilane Kristel Maamägi. "Kristeli fantaasiaküllased, humoorikad ja julgelt dekoratiivsed pildid teevad sellest raamatust tõelise rosina. Samuti kujundus ja teksti paigutus, mis annab ettelugejale hea hoo ja rütmi loo mõtte edasiandmiseks," lisas keskuse direktor Triin Soone.

Aasta Rosina auhinda antakse välja alates 2004. aastast eelnenud aasta jooksul ilmunud erilisele ja silmapaistvale eesti lasteraamatule, hinnates kas raamatut tervikuna või ainult kirjaniku- või kunstnikutööd. Auhinna võitjaid tunnustatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse tänupeol kilo rosinate, rahalise preemia ja tänukirjaga

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: