Uus algatus õpetab eesti keelt lühiloodusfilmide loomise kaudu
Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele maja käivitab koostöös Matsalu loodusfilmide festivaliga lühidokilabori "Elu minu kõrval", millega pakub eesti keele õppijatele võimaluse harjutada eesti keelt ja luua lühiloodusfilm loodusfilmitegijate juhendamisel.
Eesti keele maja juhi Anna Farafonova sõnul on tegemist veel ühe keeleõppe arendusega, milleks keelemaja ongi loodud. "Lühidokilabor toob kokku filmihuvilised eesti keele õppijad ja tunnustatud loodusfilmide tegijad üle Eesti. Kahe kuu jooksul suhtlevad ja tegutsevad nad üheskoos eesmärgiga jäädvustada loodust kui igapäevast kaaslast linnaruumis, kusjuures seda tehakse mobiiltelefoniga. Varasematest sarnastest algatustest teame, et seeläbi kasvab julgus eesti keeles suhelda, laieneb sõnavara ja areneb huvi valdkonna vastu ning võib oodata muidki edulugusid," sõnas Anna Farafonova.
Keeleõppijad ja filmitegijad alustavad koostööd aprillis. Nädalavahetuseti Narvas toimuvatel kohtumistel kirjutavad keeleõppijad filmi stsenaariumi, õpivad filmima mobiiltelefoniga ja filmivad väikese meeskonnaga oma lühidokumentaalfilmi. Augustis valib asjatundjatest koosnev žürii valminud filmidest kolm parimat, mida näidatakse septembris Lihulas Matsalu loodusfilmide festivalil.
Matsalu loodusfilmide festivali tegevjuhi Maris Altmanni sõnul jätkab lühidokilabor senist koostööd. "Eesti keele maja on juba neli aastat olnud Ida-Virumaal meie usaldusväärne koostööpartner. Keelemaja õpetajate Julia Viirsalu ja Pille Maffucci uus idee oli niivõrd omapärane ja julge, et andsime sellele kõhklemata omalt poolt rohelise tule," kinnitas Maris Altmann.
Lühidokilaborist saab tasuta osa võtta 40 keeleõppijat, kes on jõudnud eesti keele õppes keskmise ehk B1 tasemeni. Osalemiseks saavad huvilised kandideerida 7. aprillini.
Toimetaja: Kaspar Viilup