Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilon Wikland näitab Haapsalus lapsepõlvejoonistusi ja praeguseid töid

Järgmisel kuul 84. sünnipäeva tähistav illustraator Ilon Wikland avas Haapsalus Iloni Imedemaal oma tööde näituse, kus saab näha nii kunstniku lapsepõlvejoonistusi kui ka praeguse aja töid.

Kümme aastat tagasi kinkis Astrid Lindgreni raamatute illustraatorina kuulsaks saanud Ilon Wikland oma umbes 800 tööd Eesti riigile ja suurt osa neist näeb Haapsalus, kus Wikland oma lapsepõlve veetis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pole ime, et pika ja äärmiselt viljaka kunstnikukarjääri jooksul mõni töö ka kunstnikule endale üllatusena tuleb.

"Ma olen ära unustanud mõned pildid. Ma ei ole üldse aru saanud, et olen need ju joonistanud. Oli väga huvitav, aga see on ju kaua aega tagasi, kui ma kinkisin kõik Eesti riigile ja siis need tulid siia Haapsallu. Nii et mõnda joonistust ma üldse ei tea, et ma ise olen teinud," rääkis illustraator.

Näitus "Olen alati siin. Ilon" on väljapanek, mis on alati värske, sest kunstniku sadu töid ei saa pidevalt koos näidata.

Iloni Imedemaa meeldib lastele, sest see pole seisev muuseum, vaid pidevalt tegevust pakkuv teemakeskus, kus saab joonistada, kooki küpsetada ja mängida.

"Ilon Wiklandi lapsepõlv möödus vanaisa-vanaema juures siin Haapsalus ning nende piltide ja kogu sellele järgneva kunstiloomingu põhjal võib öelda, et see lapsepõlv oli helge. Täpselt selline on see muuseum - helge!" rääkis kultuuriminister Urve Tiidus.

Ilon Wikland on väga töökas ja praegugi, 83-aastasena joonistab usinasti. Ja kuigi oma stiil on tal ammu välja välja kujunenud, ei pelga Wikland katsetada uusi nõkse.

Toimetaja: Silver Kuusik, Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: