Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Priit Pärna animafilmifestival viib multikad rahva sekka

{{1413177491000 | amCalendar}}
Foto: PPAF

Täna algaval Priit Pärna 3. Animafilmifestivalil viiakse multikad otse rahva sekka: rongidesse, bussidesse, laevadele, maakoolimajadesse, armeesse. Festivali keskpunktki on harjumuspärasest erinevalt Tapa linnas.

Täna, 13. oktoobril algab Priit Pärna 3. Animafilmifestival (PPAFF), mis kestab kuni 2. novembrini. Sel aastal on festivali kavas seitse programmi ja üle 50 maailmatasemel animatsiooni Lõuna-Koreast, Tšehhist, Horvaatiast ja Eestist.

“Tänavuse PPAFFi tugeva rahvusvahelise kursiga programm koosneb animafilmidest igale maitsele. Animatsioonihuvilised leiavad filmivalikust nii unistusi ja muinasjutte, romantikat ja erootikat kui ka ühiskonnakriitikat ja loomalugusid. Lastele pakub rõõmu eriprogramm lugudest, mis jutustavad Miriamist ja porgandist,” tutvustas festivali PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Kõiki programme näidatakse 22.–24. oktoobrini Tapa Kultuurikojas ja kolmel päeval, 19., 23. ja 28. oktoobril Tartus Genialistide Klubis.

Lisaks jõuavad väärt animatsioonid publikuni viiel alafestivalil. Rongirööbastel veab PPAFFi Elron, maanteel Go Bus ja merel Väinamere Liinid. PPAFF sõidab ise külla Lääne-Virumaa ja Järvamaa kultuuri- ja koolimajadesse ning ajateenijatele Kaitseväe 1. ja 2. jalaväebrigaadi.

Reedel, 24. oktoobril toimub Balti Filmi- ja Meediakoolis PPAFFi esimene rahvusvaheline animatsioonikonkurss, kus on esindatud Jaapani, Norra, Eesti ja Šveitsi animatsioonitudengite tööd. Konkursižüriis on tuntud animafilmirežissöörid Joni Männistö (Soome), Marko Mestrovič (Horvaatia) ja Vladimir Lešchiov (Läti).

Priit Pärna 3. Animafilmifestival avatakse täna, 13. oktoobril Tallinna Lennujaamas, kus linastub Priit ja Olga Pärna tänavu valminud erootiline animatsioon “Lendurid koduteel”.

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF kolmandat korda ning kestab 13. oktoobrist 2. novembrini.

Priit Pärna 3. Animafilmifestivali korraldavad Tapa Vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts.

Priit Pärn avaldas "Aktuaalsele kaamerale" arvamust, et kui inimesed, kes animatsioonist midagi ei tea, lähevad näiteks filmibussi, võib see tuua tõeliselt huvitavaid tulemusi.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Priit Pärna Animafilmifestival

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: