Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Priit Pärna filmifestivali näitas rekordarvu animatsioone

Priit Pärn
Priit Pärn Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

14. oktoobrist 2. novembrini kestnud Priit Pärna 3. Animafilmifestival (PPAFF) tõi publikuni 60 maailmatasemel animafilmi, 26 rahvusvahelist võistlustööd ning 36 laste ja noorte loodud animatsiooni.

Festivalist sai osa üle 27 000 animafilmisõbra, teatavad korraldajad.
 
“Tänavu tõime PPAFFi publikuni rekordilise arvu animatsioone – kinosaalides, rongides, bussides, laevades ning kultuuri- ja koolimajades said animafilmisõbrad vaadata kokku 120 animatsiooni,” võttis PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko festivali kokku.
 
PPAFFi programm jõudis vaatajateni lisaks kinosaalidele Tapal ja Tartus ka viie alafestivali raames. Väga edukaks kujunes alafestival “Kino maale”, mis tõi kümne kultuuri- ja koolimaja saalidesse ligi 890 vaatajat. Kokku käis animatsioone festivali saalides vaatamas üle 3100 inimese, sh 1. ja 2. jalaväebrigaadis ligi 1800 ajateenijat.
 
“Kindlasti jätkame ka järgmisel aastal alafestivaliga “Kino maale”. Tapa vald teeb suurima hea meelega ka naabervaldade ja -maakondadega koostööd, luues häid ja püsivaid sõprussuhteid maapiirkonna kultuuriüksuste vahel. Selline koostoimimine on vajalik,” sõnas Jurtšenko.
 
Rongianimatsioon, Bussianimatsioon ja Laevaanimatsioon äratasid suurt huvi ning oldi meeldivalt üllatunud, et neis transpordivahendites animatsioone näidati. “Eriti rõõmsad olid lapsed, kes tavaliselt otsivad kiiresti istekohta, kuid Rongianimatsiooni ajal seisid terve seansi aeg püsti, et animatsioone näha,” lisas Jurtšenko.
 
Tänavusel PPAFFil toimusid viiel päeval animatsioonitöötoad, kus meisterdasid 27 minuti jagu vaimustavaid animafilme lapsed, koolinoored ja 1. jalaväebrigaadi ajateenijad. Kõik animatsioonid osalesid eraldi konkurssidel.
 
Laste ja koolinoorte Grand Prix’ viisid Tapalt koju Albu valla lapsed tööga “Muulja Albu kohvikus”. 1. jalaväebrigaadi ajateenijate konkursi Grand Prix läks jagamisele pioneeripataljoni tööde “Äratus” ja “Eine Murul” ning suurtükiväepataljoni töö “Äratuus” vahel. 
 
Töötubades valminud animatsioone saab vaadata siin.
 
24. oktoobril toimus Balti Filmi- ja Meediakoolis ka PPAFFi esimene rahvusvaheline animatsioonikonkurss tudengitele, kus parimaks võistlusprogrammiga ülikooliks tituleeriti Luzerni Rakendusteaduste ja Kunstide Ülikool Šveitsis. Grand Prix anti sama ülikooli tudengile, Michael Frei’le töö “Plug and Play” eest. 
 
Kõiki parimaid animaatoreid autasustati 25. oktoobril festivali galal Tapa Kultuurikojas.
 
Täpsem info ja PPAFFi tegemised festivali kodulehel http://www.ppaff.eu/ ning Facebooki fännilehel:https://www.facebook.com/ppanimafest
 
Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimus PPAFF kolmandat korda.
 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: PPAFF

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: