Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mait Agu nimelise tantsustipendiumi pälvisid Tatjana Romanova ja Jaan Ulst

Tatjana Romanova
Tatjana Romanova Autor/allikas: Tallinna Ülikool

Tänavuse Mait Agu nimelise tantsustipendiumi pälvisid kaks noort koreograafi, Tatjana Romanova ja Jaan Ulst. Stipendium anti pidulikult üle eile, 1. oktoobril, Tallinna Ülikooli teatrisaalis Stella. Ühtlasi esietendus ka Mihkel Ernitsa ja Laura Kvelsteini tantsulavastus “bare⎮touch”.

Stipendiumi jagamise üle otsustanud komisjon iseloomustas laureaate kui professionaalseid ja pühendunud tantsukunstnikke. Jaan Ulsti eristas teistest kandidaatidest kaasaegsete võtete ja rahvapärimuse oskuslik ning nutikas sidumine loomingus. Tatajana Romanovas kohtuvad aga sellised tugevused nagu loominguline andumus, lavaline lummus, tark tegutsemine ja refleksiivsus.

Nii Ulst kui Romanova lõpetasid eelmisel kevadel Tallinna Ülikooli koreograafia magistratuuri.

Eelmisel aastal pälvis Mait Agu stipendiumi Kadi Voitka, aasta varem Eliisa Sokk ja Ene Jakobson (2013).

Mait Agu nimeline stipendium loodi Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas 1999. aastal, eesmärgiga toetada andekaid tudengeid ning noori tantsuloojaid. Stipendium antakse üliõpilasele või loomingulisele kollektiivile, kes on eelmise õppeaasta jooksul silma paistnud loomingulise või teoreetilise tööga, olnud edukas ja aktiivne õppetöös ning võtnud osa erinevatest tantsualastest projektidest.

Mait Agu nimelise stipendiumi väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital.


Tantsulavastus “bare⎮touch” etendub lisaks ka novembris, Eesti Tantsuagentuuri kaasaegse tantsu etenduste sarjas Tantsutuur Kohtla-Järvel, Valgas, Võrus ja Kuressaares. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: