Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstikoguja Armin Kõomägi jagab oma vaimuvara koolilastega

Raoul Kurvitz.
Raoul Kurvitz. "Komandanditund II" (detail), 2008 Autor/allikas: kunstikogu.eu

Ettevõtja Armin Kõomägi andis septembri lõpus Tallinna Ühisgümnaasiumile kuue Eesti kaasaegse kunstniku tööd tasuta hoiule järgmiseks viieks aastaks. Alates septembrist saavad üle 900 kooliõpilase ja töötaja osa Eesti kaasaegse kunstnike Mall Nukke, Raoul Kurvitza, Margit Lõhmuse, Lea Tomsoni ja Chintis Lundgreni kunstiteostest.

Kooli direktor Mehis Pever ütles, et kogu nende koolipere on väga uhke selle üle, et just nende koolis on nii tuntud Eesti kaasaegse kunstnike teosed. "Olen veendunud, et lapsi mõjutab väga keskkond, mis neid ümbritseb ja seetõttu on meie ülesanne seda positiivselt mõjutada pakkudes võimalikult esteetilist ja mitmekesist haridusruumi. Loodan väga, et meie koostöö härra Kõomägiga jätkub ning saame veel ühiseid kunstiprojekte ka tulevikus teha, " rõõmustas Pever.

Armin Kõomägi on viimased 15 aastat kogunud Eesti kaasaegset kunsti ning tema esinduslikus kogus on täna rohkem kui sada teost, millest suur osa on antud tasuta hoiustamiseks mitmeteks aastateks koolidele, haiglatele, ülikoolidele ja teistele avalik-õiguslik organisatsioonidele.

Tallinna Ühisgümnaasiumis on järgmised tööd:

Margit Lõhmus - Mehed, 2007;
Lea Tomson - Ja see valge kraega daame saingi mu mehe endale, 2004;
Mall Nukke - Vaikelu vabaduse väljakul, 2008;
Raoul Kurvitz - Komandanditund, 2008;
Chintis Lundgren - Kuldse poisi maagiline uinak, 2006;
Chintis Lundgren - Kuldsete poiste maagilise vanniõhtu absoluutne algus, 2006.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tallinna Ühisgümnaasium

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: