Toomas Järveti film "Karmil pinnal" valiti mainekale dokfilmide festivalile Amsterdamis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Järvet
Toomas Järvet "Karmil Pinnal" Autor/allikas: Facebook

Toomas Järveti dokumentaalfilmi "Karmil pinnal" maailmaesilinastus toimub Amsterdamis rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil IDFA. Film on valitud võistlusprogrammi First Apperance. Festival IDFA toimub sel aastal 18. - 29. novembrini.

"Loomulikult olen ma õnnelik, et nii kõrgelt hinnatud festival on võtnud minu täispika dokumentaalidebüüdi oma võistlusprogrammi. Ma usun, et see on suur võit kogu Eesti dokumentalistikale, et nüüd juba teist aastat järjest on Eesti autori tehtud film IDFA võistlusprogrammis," kommenteerib režissöör Toomas Järvet.

Järveti värskelt esilinastunud filmi "Karmil pinnal" peategelaseks on endine Palestiina poliitvang Maher, kes teeb oma elus kannapöörde ning leiab uue kire kaasaegses tantsus, mis on konservatiivses islami ühiskonnas enam kui kahtlane. Maher asub võitlusse kultuurinormide, tavade ja perekonna eelarvamustega, et tuua lavale oma autorilavastus. Selleks peab ta ületama erinevaid takistusi, olgu selleks siis aja- ja rahapuudus, bürokraatia, vigastatud trupiliige või sugulaste umbusk. Filmi tegevus leiab aset ühes maailma konfliktsemas piirkonnas, kus lisaks Palestiina ja Iisraeli vastasseisule toimub ka kultuurisõda uuenduslike unistuste ja konservatiivsete normide vahel.

Filmi režissöör on Toomas Järvet, operaator Max Golomidov, monteerija Qutaiba Barhamji, produtsent Eero Talvistu. Muusika filmile on loonud Abraham’s Cafe. Filmi on tootnud Exitfilm, kaastootjad Kinoport Film ja Kinotehnik. Filmi tootmist on toetanud: Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

"Karmil pinnal" on osalenud Dragon Forumi, DOK Leipzig Co-Production Meetingu, Festival dei Popoli DOC AT WORK foorumitel.

Vaata treilerit:

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: