Suurus ei loe: Eesti disain jõudis Viini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viini kesklinna tuntud muuseumite rajoonis Museum Quartier asuvas designaustria galeriis toimub 10.-29. novembril Eesti disaini ülevaatenäitus "Size Doesn't Matter". Avamisele järgneval päeval leiab aset ümarlaud, kus saab tutvuda Eesti disaineritega ja kuulata lugusid Põhjamaa väikeriigi arenguloost. Avatud on Eesti Disaini Maja pop-up pood ning disainerid on giidideks näituse eksponaatide tutvustamisel.

Eesti Disainerite Liit (EDL) on välja töötanud Eesti disainitutvustamiseks välisriikides kontseptsiooni "Size Doesn't Matter", mis vastandab maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutustele. Kollektsioon koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraažilistest toodetest; põhiliselt autoridisaini parimatest paladest ning uutest innovatiivsetest tööstustoodetest. Väljapanekul on kodusisutustooteid: tekstiile, mööblit, valgusteid, keraamikat, klaasi; rattaid; moeaksessuaare: kotte, kingi, ehteid ning valikut graafilisest disainist. Esindatud on ligi 50 disainerit, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui ka välismaal. Kollektsioon on põhjamaiselt karge - minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor.

Eesti Disainerite Liit loodab välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust, tutvustada Eesti kui kiiresti areneva disainimaa saavutusi ning luua võimalused Eesti tootedisaineritele võrgustumiseks ning rahvusvahelisele areenile jõudmiseks.

Eelnevalt on olnud võimalik ekspositsiooni näha Brüsselis, Tallinnas ja Londonis. Järgmine sihtkoht on Stockholm. Näitus saab teoks tänu rahvusvahelisele koostööle designaustria ning EDL vahel, Disainiöö raames on tutvustatud Austria tööstusdisaini ka Tallinnas.

Näituse idee autor/kuraator: Ilona Gurjanova (EDL esinaine), näituse kujundus: Tõnis Vellama (EDL juhatuse liige).

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Kultuuriministeerium

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: