Riho Undi nukufilm "Isand" võitis CINANIMA festivalil Grand Prix’  

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Isand". Autor/allikas: kaader filmist

Riho Undi nukufilm "Isand" võitis Portugalis Espinhos 39. CINANIMA animafilmide festivalil peaauhinna. CINANIMA näol on tegu ühe animafilmi maailma olulisima festivaliga, mille Grand Prix annab muuhulgas võimaluse esitada film Oscarile.

Auhind on juba kolmas suure rahvusvahelise kaaluga tunnustus sellele filmile. Juunis võitis "Isand" maailma suurimal animafilmide festivalil Annecys žürii peapreemia ning septembris võitis film Ottawa Rahvusvahelisel Animafilmide Festivalil Cartoon Networki parima narratiivse lühianimafilmi auhinna.

"Isand" on seni linastunud enam kui 50 rahvusvahelise festivali programmis. Neist olulisemad on lisaks eelnimetatutele Stuttgarti Animafilmide Festival (ITFS), Melbourne’i Rahvusvaheline Animafilmide Festival (MIAF), Seouli Rahvusvaheline Animafilmide Festivalil (SICAF), Busani lühifilmide festival, Animamundi Rahvusvaheline Animafilmide Festival Brasiilias, Kataloonia Rahvusvaheline Fantaasiafilmide Festival, Animafest Zagrebis ning Krakovi filmifestival. Erinevatelt festivalidelt on tänaseks koju toodud 7 auhinda.

Friedebert Tuglase novelli "Popi ja Huhuu" ainetel loodud film jutustab loo, milles koer Popi ja pärdik Huhuu ootavad koju oma isandat, kes ühel päeval lihtsalt enam ei tule. Sellest päevast algab nende ühine elu. Popi, olles ise küll targem, alistub ahvi tujudele sümboliseerides seega kuulekust ja allaheitlikust. Huhuu olles sümboliks liiderlikkusele ning rumalusele võtab tasahilju üle isanda rolli. Nii liiguvad mõlemad kangelased koos traagilise lõpu poole. Film räägib loo heast ja halvast isandast ning vastutusest.

Tänapäeva maailmas juhivad meid kõiki erinevad isandad, olgu need tööandja või riigijuhi näol. Meie elu sõltub paljuski sellest, millised isandad meil on. Kas oleme oma isandatega õnnelikud. Kas jääme ellu sõltumata sellest, milline isand meid valitseb. Need on küsimused, millele film vastust otsib. Filmis kasutatakse Lepo Sumera ja Arvo Pärdi muusikat.

Filmi tootjaks on Nukufilm ning selle valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. 

Treiler:

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: