Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raul Vaiksoo: Thule asub Läänemeres!

Foto: ERR

Meditsiiniprofessor Raul Talvik andis välja raamatu "Teekond maailma ääreni: kuidas kreeklane Pytheas oma imelisel teekonnal 2300 aastat tagasi Eestimaalt Ultima Thule avastas", millega ta jätkab Lennart Meri raamatus "Hõbevalge" alustatud tööd. Saates "OP" rääkis raamatust arhitekt Raul Vaiksoo, siin saate vaadata täispikka toimetamata intervjuud temaga.

Raul Vaiksoo: "See on väga hea ja põnev raamat, kus Talvik taas kord tõestab, et Pytheas käis justnimelt Läänemerel ja et see tema avastatud kaugeim punkt – Ultima Thule – oli Saaremaa. Talvik läheb Lennart Meri "Hõbevalgega" võrreldes rohkem süvitsi.

Kõige tähtsam uuendus on Talviku väide, et tegelikult ekspeditsiooni ei toimunud, ta rändas üksi. Tegu on tegelikult Euroopa teadaolevalt kõige esimese hipiränduriga, kes hääletas laevadele, hobuveokitele ning käis ka palju jalgsi."

Raul Vaiksoo selgitas intervjuus täpselt erinevaid versioone, kus Pytheas sellel tollal poolkerakujulisel maal võis liikuda.

"Thule asub Läänemeres!" - selles on Vaiksoo kindel.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: