Allan Noormets: noor põlvkond tuleb teatrisse suhtumisega, et mina olengi parim ({{commentsTotal}})

Linnateater saab 13. veebruaril 50-aastaseks. Saates "Hommik Anuga" olid külas linnateatri näitlejad Allan Noormets ja Elisabet Reinsalu, kes meenutasid naljakamaid ja meeldejäävamaid seiku lavalt ja lava tagant.

"See on tegelikult ikka päris pikk aeg. See on aeg, mis on ühe hetkega möödas. Pärast vaatad tehtud töö peale, siis see ikka tähendab midagi. See ei ole niisama, et ah, sai 50, paljude inimeste tükk tööd on seal sees," ütles Allan Noormets.

Elisabet Reinsalu meenutas, et tema esimene kokkupuude kolleegi Allan Noormetsaga oli seotud hoopis tema õega, kes oli suur XIII lennu fänn, nii et igasugused kavalehed ja väljalõiked ilusate valgete lokkidega Allanist olid peres esindatud. "Üks õhtu oli selline, kus ema ja isa läksid teatrisse ja meie jäime koju. Meie juba magasime, kui uks läks lahti, isa ja ema tuhisesid sisse, ajasid meid üles, kutsusid suurde tuppa, panid meid diivani peale istuma ja ütlesid "Teate tüdrukud, kust me tuleme ja mida me nägime!". Nad olid käinud vaatamas "Armastust kolme apelsini vastu", mis oli olnud midagi rabavat. "Sellest hetkest figureerisid minu jaoks esimest korda sellised nimed nagu Allan Noormets, Elmo Nüganen ja Piret Kalda, kes on nüüd kõik minu kolleegid. See on ikkagi suur au."

Küsimusele, mis on näitlejatel kõige paremini välja tulnud, vastas Elisabet Reinsalu, et näitlejad on kõik enamasti üsna tagasihoidliku loomuga. "Isegi arad mingis mõttes, enda kiitmist ei peeta heaks tooniks. Sellega on seotud ka teatav ebausk, on mage hakata rääkima, mis on hästi välja tulnud."

"Ma arvan, et vanemad näitlejad ei oska seda turundust või enesereklaami teha, selle tõttu on nad ka vaiksemad ja ei lükka end kuskile. Nooremal põlvkonnal on see kuskilt veres. Ta tuleb teatrisse suhtumisega, et mina olengi kõige parem. See enesekindlus paneb mind tegelikult kadestama, ja hämmastab ka. Tihtipeale ambitsioon ületab ande," lisas Noormets.

Huvitavatest olukordadest laval meenutas Reinsalu hetke, kus enne kui ta jõudis laval ühtegi sõna öelda, sosistas keegi juba esireast kõrvalistujale "ma ei saa mitte midagi aru". "Katsu sa siis jääda tõsiseks, keskenduda ja oma tegelaskujusse sisse minna kui niisugune signaal tuleb. See oli päris huvitav."

Noormetsa sõnul on kõige huvitavamad olukorrad tihti lasteetendustel kui saalist tulevad kommentaarid. Näiteks juhtus Piret Kaldaga olukord, kus ta mängis lindu, ja kui ta lõpuks lavale loivas, siis üks laps saalist ohkas ja ütles, et "Lind on vana."

Toimetaja: Jaanika Valk



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: