Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video. Filmivestlus Laurence Boyce'iga: "Batman vs Superman" on pompoosne kassahitt

Foto: Rene Suurkaev/ERR

25. märtsil jõudis kinodesse Zack Snyderi lavastatud koomiksiseiklus "Batman vs Superman: Õigluse koidik", milles astuvad teineteise vastu Batman ja Superman. Seansi järel rääkisime mõne sõnaga kõmulises teosest filmikriitik Laurence Boyce'iga.

Millest "Batman vs Superman" rääkis?

See film on küll teatud mõttes järjeks Zack Snyderi filmile "Terasmees", kuid värske "Batman vs Superman: Õigluse koidik" toob Supermani maailma Ben Afflecki versiooni Batmanist, kes puutub kokku Supermani tegevuse tagajärgedega ning leiab, et ta on pisut liiga võimsaks muutunud, millest tekibki nende kahe superkangelase vastasseis. Tegelikult on aga filmis veel palju muid asju, mis tähelepanu väärivad...

Kas sulle film meeldis?

Mulle see tõepoolest meeldis. See film läheb huvitaval kombel sama rada, kuhu liiguvad Marveli filmid. Kui Christopher Nolan hoidis enda Batmani filme alati kuidagi eraldiseisvana ning me ei näinud seal teisi superkangelasi, mis on tegelikult olnud üleüldse DC filmide eripära, siis see on esimene teos, kus me hakkame nägema, et sarnaselt Marveli filmidele lisatakse uusi tegelasi ning kasvab välja justkui omaette maailm.

Rääkides Bruce Wayne'i rollis üles astunud Ben Affleckist, siis paljude arvates on ta selle filmi jaoks liiga vana. Mis sa sellest arvad?

Minu arvates film isegi mängib Bruce Wayne'i vanuse peale, sest teatud kaadritest võib näha, et tal on halle juuksekarvu. Ta ei üritagi olla 50-aastane, kes mängib 20-aastast ning film isegi rõhutab seda, et ta on teinud oma tööd pikka aega. Suuresti põhineb praegune Batmani karakter ilmselt koomiksisarjal "The Dark Knight Returns" - see koomiks näitas Batmani 65-aastase mehena, kes otsustas superkangelasena tagasi tulla. Selle põhjal ma leian, et Ben Affleck sai enda rolliga hästi hakkama.

Selgita mõne sõnaga, miks Batman ja Superman, kes paljude jaoks on ikkagi täiesti eraldiseisvad tegelased, selles filmis kohtuvad.

See põhineb suuresti nende erinevusel, mida on koomiksid alati rõhutanud - kui Superman on valge rüütel, kes on jukstui vana Ameerika kangelane, tehes asju vaid õigluse ja headuse nimel, siis Batman on vastupidi pimeduse rüütel, kes lahendab öösiti probleeme, millega teised ei soovi tegeleda. Koomiksid jätsid küll alati mulje, et nad on samal poolel, vaatamata sellele, et neil on erinevad meetodid. "Batman vs Superman" näitab aga seda, et neil on väga erinevad vaated superkangelane olemisest, mis seabki nad üksteise vastu.

Kuidas sinu arvates režissöör Zack Snyder selle filmiga hakkama sai?

Zack Snyder on alati proovinud olla suurejooneline ja pompoosne - kui normaalne režissöör laseks õhku ühe maja, siis Snyder õhkab 500 maja. Tema filmid on alati pidanud olema suuremad, veidramad, hullumeelsemad ning "Batman vs Superman" näitab kõike seda, mida Snyder on alati enda filmides teinud. Tegu ei ole ikkagi väikese indie-filmiga, vaid see on suur kassahitt, mis peabki täpselt selline olema ning Zack Snyder teab seda väga hästi.

Minu arvates oli üks tugevamaid näitlejaid selles filmis Jesse Eisenberg Lex Luthorina. Mis sa tema rollisooritusest arvad?

Koomiksifilmide puhul räägitakse alati väga palju just näitlejatöödest, sest inimesed on lugenud neid koomikseid ning nad on nende karakteritega väga hästi tuttavad. Jesse Eisenberg tegi sellest küljest rolli, kus ta mängis tegelikult tüüpilise Lex Luthori tegelaskuju vastu. See töötas aga hästi, kuna sellistes filmides on pahalased tihti musklis kangelased, kuid vahel on vaja just Eisenbergi tüüpi väga kurja, kõhnat ning pisut äbarikku tüüpi.

Mida me peaksime Batmani ja Supermani vastasseisust edasi ootama? Mis filme veel tulemas on?

Kohe on tulemas "Suicide Squad", mille kohta käivad kuulujutud, et sealgi võib Ben Affleck üles astuda. Seal filmis näeme DC maailma kangelasi, kuid seda lugu on keeruline lahti seletada, vaadake parem lihtsalt filmi.

Õige pea on tulemas ka "Justice League", mis on justkui DC versioon "Avengersist" - järgmistel aastatel võib seega näha lisaks Marveli koomiksifilmidele ka väga palju DC lugusid.

Kas sa soovitaksid "Batman vs Supermani" ka inimestele, kes ei ole koomiksitega kursis?

Kindlasti. Kui sa tahad saada suurt ning eepilist Hollywoodi kassahitti, siis on see sulle õige film. Kui see sulle aga ei meeldi, siis ei tasu ehk kinno minna. See on kassahitt, mis on Snyderile omaselt täis tulevärki, kangelasi ja huvitavaid karaktereid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: