Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lavakunstikoolile otsitakse juhti, praegune juht ei saanud konkursil hääli kokku

Draama festivali kuraatoriprogrammi pani tänavu kokku Peeter Raudsepp etenduskunstide tudengitega
Draama festivali kuraatoriprogrammi pani tänavu kokku Peeter Raudsepp etenduskunstide tudengitega Autor/allikas: Sven Tupits

EMTA lavakunstikooli juhi konkurss ebaõnnestus, sest end üles seadnud kaks kandidaati ei saanud lavakunstikooli õppejõudude üldkoosolekul ega ka EMTA nõukogus toimunud hääletusel piisavalt toetavaid hääli.

Konkursil osalesid lavakunstikooli senine juht Peeter Raudsepp ning lavastaja ja lavakunstikooli näitlejatöö, hääletehnika ja doktoriõppe õppejõud Anne Türnpu, vahendas Postimees.

"Saatuslikuks sai see, et mitmed õppejõud jäid hääletusel erapooletuks," nentis augusti lõpuni lavakunstikooli juhtiv Peeter Raudsepp, kelle sõnul näitavad tulemused kahjuks seda, et valimiste eel ei soovitud avameelselt kriitikat teha ega küsimusi arutada.

Kaheksast otsustusõigusega õppejõust kolm jäid erapooletuks, kumbki kandidaatidest neile ei sobinud, tulemus on aga see, et lavakunstikooli tulevune juht määratakse EMTA rektori poolt ning kooli õppejõududel ei ole siin enam mingit sõnaõigust. "Minu jaoks ongi kõige kurvem, et siia ametisse määratava inimese käest ei saa meie õpetajaskond enam küsimusi küsida ega tema kandidatuuri sobivuse üle arutleda," ütles Raudsepp.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: